تجمع اعتراضی کارگران کارخانه سامان کاشی بروجرد مقابل اداره تامین اجتماعی

تجمع اعتراضی کارگران کارخانه سامان کاشی بروجرد مقابل اداره تامین اجتماعی
چهارشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۵ - ۱۱ ژانویه ۲۰۱۷


امروزچهارشنبه22دی،جمعی از کارگران کارخانه سامان کاشی بروجرد دست به تجمع اعتراضی مقابل اداره تامین اجتماعی زدند.
به گزارش22دی ایرنا،این کارگران با حضور مقابل تامین اجتماعی بروجرد از مدیران این کارخانه و مسئولان خواستند به مشکلات معیشتی ناشی از پرداخت نشدن حقوق آنان رسیدگی کنند.
آنها اظهار داشتند: 56 نفر از کارگران سامان کاشی بروجرد در آستانه بازنشستگی هستند که متاسفانه کارفرما بیمه آنها را واریز نکرده و شرایط برای بازنشستگی آنها فراهم نیست.
این افراد که تعداد آنها حدود 80 نفر بود به دلیل نیمه تعطیل بودن این واحد صنعتی و پرداخت نشدن حقوق از 16 ماه قبل تاکنون دست از کار کشیده و تقاضای پرداخت حق بیمه بیکاری دارند.
آنها افزودند: کارفرما حق بیمه هرماه کارگران را کسر نموده ولی به حساب تامین اجتماعی واریز نکرده است لذا تا زمانی که پرداخت حق بیمه کارگران به روز نشود تامین اجتماعی نمی تواند بیمه بیکاری آنها را برقرار نماید.
براساس این گزارش،کارخانه سامان کاشی بروجرد به دلیل نبود سرمایه در گردش، نبود بازار فروش، نقدینگی و تهیه مواد اولیه با مشکلاتی مواجه شده است.
در سال های گذشته این کارخانه با بیش از 400 کارگر فعالیت داشته که بیش از 250 کارگر آن اخراج شده است و هم اکنون این واحد نیمه فعال با حدود 100 کارگر و با ظرفیت اندک کار می کند.