پخش پول بین سران آفریقایی؛ سپاه پاسداران ادعای بقایی را تایید کرد

(تیتر از جنگ خبر)
ایسنا
در پی ادعای واهی مطرح شده توسط یکی از محکومین محاکم قضایی در نامه به یکی از فرماندهان عالیرتبه و محبوب سپاه مبنی بر «رد اتهام وارده درخصوص دخل و تصرف شخصی در وجوه بیت المال» که در سایت خبری حامی وی منتشر شده است، سردار سرتیپ دوم پاسدار رمضان شریف سخنگو و مسئول روابط عمومی کل سپاه طرح این گونه ادعاهای بی اساس را حرکتی نخ نما شده خواند و اظهار کرد: رأی محاکم قضایی براساس مدارک مستند، مستدل، دقیق و قوی صادر می شود و فرافکنی و طرح سناریوهای تکراری علیه نهادها و اشخاص در کشور بار جرایم متهمان را کاهش نمی دهد.

سردار شریف تشویش اذهان و منحرف کردن افکار عمومی از جرایم و تخلفات را راهکاری بی نتیجه و بی ثمر برای طراحان آن توصیف و تصریح کرد: هرچند بروز چنین افعال و رفتاری از این متهم مسبوق به سابقه است، اما هرکس ادعایی دارد می بایست مدارک و مستندات خود را در اختیار مراجع قضایی قرار دهد تا براساس قانون مورد رسیدگی و قضاوت قرار گیرد.

-------------------------------------------------

بقایی: اگر ادعای اطلاعات سپاه صحیح است چرا فرماندهان سپاه قدس که بی حساب و کتاب بدون اخذ سند و رسید به اینجانب ارز داده اند دادگاهی نمی شوند!؟/ سپاه قدس باید شاکی باشد که نیست

دولت بهار، ۲۰ بهمن

حمید بقایی در کانال تلگرامی خود نوشت:

سازمان اطلاعات سپاه (که اساسنامه آن قانوناً به تصویب مجلس نرسیده است) به ریاست شیخ حسین طائب با همراهی شیخ صادق لاریجانی اینجانب را متهم نموده است که در 14 مرداد 1392 سپاه قدس مبالغ زیادی ارز خارجی جهت اهداء به سران کشورهای افریقائی بدون هیچگونه سند و مدرک و اخذ رسیدی تحویل اینجانب داده است و بنده هم بجای اهداء این ارزها به سران کشورهای افریقائی همه را یکجا به نفع خود تصرف کرده ام!

قوه قضائیه به ریاست شیخ صادق لاریجانی هم براساس ادعای بی پایه و اساس اطلاعات سپاه بنده را به 15 سال زندان و رد مال 40 میلیارد تومان محکوم کرده است!

در مورد این ادعای کذب مضحک چند نکته جهت استحضار ملت ایران اعلام می نمایم.

1- تنها دلیل اطلاعات سپاه برای این ادعای واهی، اعتراف گیری از متهمانی است که در سلول های انفرادی بند 2 الف اطلاعات سپاه بازداشت بوده اند.

2- اگر ادعای اطلاعات سپاه صحیح است پس چرا فرماندهان سپاه قدس که بی حساب و کتاب و بدون اخذ سند و مدرک و رسید به اینجانب ارز داده اند ، دادگاهی نمی شوند؟! آیا نباید سپاه قدس بعنوان متضرر اصلی از اینکه ارزهایش توسط من به یغما رفته است شاکی باشد؟! در حالیکه شاکی نیست!

3- در 15 مرداد 1392 که اینجانب جایگاه و سمت دولتی نداشته ام چرا باید سپاه قدس مبالغ زیادی ارز در اختیار بنده جهت اهداء به سران کشورهای افریقائی قرار دهد؟! و بنده اساساً چه رابطه ای با سران کشورهای افریقائی داشته ام که سپاه بخواهد بواسطه من به آنان پول برساند؟!

4- این مبالغ ارز خیالی که بی حساب و کتاب از طرف سپاه قدس به من سپرده شده بود مقرر بود به کدامیک از سران کشورهای افریقائی و به هر یک چه میزان و بابت چه کاری پرداخت نمایم؟ منظور از سران کشورهای افریقائی، چه نوع سرانی بوده است، سران سیاسی، نظامی، فرهنگی، مذهبی، سران قبایل و .... می باشد؟ آیا باید نقدی می دادم و رسید می گرفتم یا از طریق بانکهای ایران به حسابشان واریز می کردم؟!

* ادعای اطلاعات سپاه در مورد اهداء مبالغ زیادی ارز توسط سپاه قدس به اینجانب از اساس کذب محض است و بارها به آقایان گوشزد کردم که این ادعای مضحک حاصلی جز ضربه زدن به سپاه ندارد، اما توجه نکرده اند، لذا این سئوال مطرح می شود که آیا تاریخ مصرف برخی به پایان رسیده و قرار است بزودی تصفیه هائی در سپاه صورت بگیرد و اینجانب هم باید بهانه و قربانی اختلافات درونی سپاه شوم؟!