ریزش معدن زغال سنگ کلاریز


چهارشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۷ - ۱۱ ژوپیه ۲۰۱۸

منابع کارگری در معدن زغال سنگ البرز شرقی، از وقوع حادثه ریزش در یکی از تونل‌های معدن کلاریز خبر می‌دهند.

به گزارش منابع کارگری در معدن زغال سنگ البرز شرقی، حادثه ریزش معدن در حدود ساعت ۱۱ صبح امروز چهارشنبه (۲۰ تیر ماه) در یکی از تونل‌های معدن کلاریز اتفاق افتاده است.
از سوی کارگران این واحد معدنی گفته می‌شود؛ شماری از همکاران آنها دچار حادثه شده و در حال حاضر عملیات امداد برای نجات آنها ادامه دارد.
معدن کلاریز با حدود ۳۰۰ کارگر پیمانی، یکی از معادن زیرمجموعه معدن البرز شرقی است که در شهرستان شاهرود استان سمنان واقع شده است.

توضیح معدن البرز شرقی درباره حادثه کلاریز

در پی انتشار اخبار مربوط به مصدوم شدن یک نفر از کارگران معدن البرز شرقی بر اثر حادثه تونل کلاریز، این شرکت برای تنویر افکار عمومی توضیحات مکتوبی را ایلنا ارسال کرد.
به گزارش خبرنگار ایلنا، توضیحات شرکت البرز شرقی در واکنش به اخبارغیرمعتبری است که همزمان با این حادثه توسط برخی رسانه‌ها مخابره شده بود به شرح زیر است:
ساعت ۱۰،۱۵ دقیقه صبح امروز چهارشنبه (۲۰ تیر ماه) پس از اعلام حادثه در معدن کلاریز، بلافاصله یک واحد امدادرسانی با تجهیزات کامل از منطقه طزره به محل اعزام شد. در محل حادثه مشاهده شد به دلیل برخورد سنگ با یکی از کارگران استخراج بنام «ابراهیم روشنیان» در کارگاه استخراج k۱۹ نامبرده از ناحیه لگن و کمر دچار آسیب‌دیدگی شده و پس از انجام کمک‌های اولیه در بهداری معدن با علائم حیاتی نرمال توسط آمبولانس به بیمارستان دامغان انتقال گردید.
اما در حادثه دوم که درروزهای گذشته در معدن برناکی اتفاق افتاده، یکی دیگر از کارگران بر اثر سقوط یک سنگ کوچک بر روی سرش دچار مصدومیت جزئی شده بود.