اعمال محدودیت یک بانک کره‌جنوبی برای مشتریان ایرانی

در حالی‌ که هنوز تا آغاز دور جدید تحریم‌های غیرقانونی آمریکا علیه کشورمان، دو ماه زمان باقی‌مانده است، بانکی در کره‌جنوبی از مشتریان ایرانی‌اش خواسته است تا قبل از نوامبر حساب‌های بانکی خود را ببندند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری آنا، فرناز پیراسته دانشجوی ایرانی ساکن بوسان کره‌جنوبی با انتشار نامه‌ای در حساب شخصی خود اعلام کرد: «بانک کِی‌ای‌بی هانا از وی خواسته است تا حساب خود را در این بانک ببندد.»

وی بیان کرد: «به سایر ایرانیان مشتری این بانک نیز چنین نامه‌ای ارسال گردیده است.» در این نامه از ایرانیان ساکن کره‌جنوبی خواسته‌شده است تا 12 اکتبر (20 مهر) نسبت به بستن حساب بانکی خود در این بانک اقدام نمایند.

این دانشجوی ایرانی ساکن بوسان کره‌جنوبی گفت: در تماس با بانک اعلام کرده است که این موضوع را به‌ صورت قضایی پیگیری خواهد کرد؛ اما رئیس بانک به وی گفته است که به دلیل مراودات مالی با آمریکا دیگر نمی‌تواند با ایرانی‌ها کار کند.

وی از همه مردم خواست تا با کمک گرفتن از شبکه‌های اجتماعی نسبت به این موضوع واکنش نشان دهند.

در این نامه نوشته‌ شده است: «به دلیل مراودات مالی بانک کِی‌ای‌بی هانا با آمریکا و اعمال محدودیت برای این بانک در صورت ادامه کار با مشتریان ایرانی، نسبت به بستن حساب خود سریع‌تر اقدام نمایید.»

جهت مشاهده نامه فوق به لینک زیر مراجعه کنید:
http://www.ana.ir/news/443495