نماینده کارکنان سهام عدالت: پس از پنج روز اعتراض هنوز جدی گرفته نشده‌ایم


چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۷ - ۱۰ اکتبر ۲۰۱۸

اعتراض صنفی کارکنان سهام عدالت که از ۱۴ مهر ماه مقابل ساختمان وزارت اقتصاد آغاز شده است، امروز به پنجمین روز رسید.
یکی از کارگران معترض سهام عدالت به خبرنگار ایلنا گفت: امروز ۵ روز است که حدود ۸۰ کارگر دفاتر شهرستانی تعاونی‌های سهام عدالت در واکنش به بی‌توجهی مسئولان سازمان خصوصی‌سازی و دفتر امور سهام عدالت به مطالباتشان دست از کار کشیده و به صورت شبانه‌روزی مقابل ساختمان وزارت اقتصاد و دارایی متحصن شده‌اند.
او گفت: کارکنان سهام عدالت به این دلیل پیگیر مطالبات صنفی خود و سایر همکارانشان هستند که دغدغه تامین معاش خانواده‌هایشان را دارند و از وزارت اقتصاد و سازمان خصوصی‌سازی و سایر مسئولان مرتبط انتظار دارند که به دغدغه‌های آن‌ها احترام بگذارند.
به گفته وی، مهم‌ترین خواسته کارکنان سهام عدالت پرداخت معوقات حقوقی چهار سال گذشته و تضمین امنیت شغلی است.
او با بیان اینکه این تعداد کارگر غم نان دارند، افزود: به نظر می‌رسد مسئولان وزارت اقتصاد و سازمان خصوصی‌سازی بعد از ۵ روز از آغاز اعتصاب کارکنان سهام عدالت، عمق و شدت این اعتراض را درک نکرده‌اند و از ما کارگران انتظار دارند از مطالبات خود بعد از یازده سال سابقه چشم‌پوشی کنیم.
او گفت: مسئولان سازمان خصوصی‌سازی و در راس آن وزارت اقتصاد همچون روزهای گذشته به مطالبات کارکنان دفاتر شهرستانی تعاونی سهام عدالت بی‌توجهی نشان می‌دهند و با این کار می‌خواهند ما کارگران را از ادامه تجمعات خود منصرف کنند که اگر این وضعیت ادامه پیدا کند چاره‌ای جز گسترده کردن اعتراضات صنفی خود نداریم.
به گفته وی، این موضوع از آن جهت موجب نگرانی کارگران و کارکنان سهام عدالت شده است که آنان بعد از چند سال پیگیری و تجمع در مقابل نهادهای دولتی شهرستان و تهران به جای شنیدن خبرهای خوش از زبان مسئولان بالارتبه، با بی‌اعتنایی آنها مواجه شده‌اند.
او با بیان اینکه کارکنان سهام عدالت با وجود تعویق حدود ۴۳ماه مطالبات حقوقی از سال۹۴ تاکنون، این روزها به لحاظ مالی در شرایط نامناسبی به سر می‌برند، تاکید کرد: مسئولان می‌خواهند به‌جای حل مسئله، صورت‌مسئله را پاک کنند اما کارگران مخالف این موضوع هستند.