تجمع شماری از مهندسان دفاتر ماده ۳۳


چهارشنبه 25 اردیبهشت 1398 ـ 15 می 2019
روز چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸؛ شماری از مهندسان شیرازی که کارشان با دفاتر ماده ۳۳ را از زمان دوره چهارم شورای شهر شیراز به صورت مستقیم و غیرمستقیم شروع کرده اند، در اعتراض به مصوبه شورای پنجم که به بیکاری این افراد منجر می شود در مقابل ساختمان شورای شهر شیراز تجمع کردند.
به گزارش شیرازه، یکی از این مهندسان معترض با بیان اینکه خدمات الکترونیکی شهرداری شیراز در شورای قبل برون سپاری شده است، گفت: “آقایانی که در این دوره آمده‌اند این دفاتر را بخاطر اینکه بنیانش در شورا قبل گذاشته شده را بد قلمداد کرده‌اند”.
این فرد معترض بر رضایت ارباب رجوع‌ها از عملکرد این دفاتر تاکید داشت و بیان کرد: “مردم قبلا برای دریافت تخفیف‌ها و پرداخت عوارض ساعت‌ها در صف می ایستادند اما الان راحت با مراجعه به دفاتر کارهای خود را انجام می دهند”.
وی در خصوص فلسفه دفاتر ماده ۳۳ اذعان داشت: “با ایجاد این دفاتر از اتلاف وقت مردم از ایستادن در صف و وقوع تخلف و رانت در شهرداری جلوگیری شد”.
یکی از نماینده های این مهندسان بیان کرد: “کسی که دفتر دارد می‌داند که در صورتِ تخلف، دفترش تعطیل می‌شود ولی کارمندی که در شهرداری بوده اگر هم تخلفی می‌کرد نمی‌توانستند کاری کنند! زیرا آن فرد متخلف کارمند رسمی شهرداری بود”.
وی با اعلام اینکه افراد معترض به وجود دفاتر ماده ۳۳، بساز و بفروش‌های با نفوذی هستند که رانت‌هایشان خیلی کمتر شده و دیگر کارشان در مناطق با سرعت انجام نمی‌شود و از تخلفاتشان چشم پوشی نمی‌شود، گفت: “با وجود دفاتر ماده ۳۳ دیگر امکان تخلف و رانت وجود ندارد لذا اعضای شورا برای اینکه به چند نفر از ارباب رجوع خود بگویند که مسئله دفاتر را حل کرده‌ایم و شما همان رانت قبلی‌تان را دارید این دفاتر را به تعطیلی کشانده‌اند”.
نماینده این جمع معترض در ادامه تصریح کرد: “این مسائل باعث شده تا افراد معدودی که تعدادشان ۱۰ درصد هم نیست و در شورا شهر لابی دارند به شورا فشار بیاورند و این امتیاز (لغو دفاتر ماده ۳۳) را دریافت کنند”.
وی در انتها بیان کرد: “بیکار کردن ۸۰۰ مهندس چندین سال است که به صورت مستقیم و غیرمستقیم با این قضیه درگیر هستند در سالِ رونق اقتصادی اصلا کار عاقلانه ای نیست”.