سپاه مقر دو حزب عمده کرد ایرانی را در کردستان عراق گلوله باران کرد

دویچه وله
منابع نزدیک به حزب دموکرات کردستان به دویچه‌وله فارسی گفتند دو مقر این حزب و حزب دموکرات کردستان ایران در سیدکان و آلانه در ناحیه چومان در کردستان عراق از صبح امروز زیر گلوله باران سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بوده است.

منابع نزدیک به حزب دموکرات کردستان به دویچه‌وله فارسی گفتند که دو پایگاه در ناحیه چومان کردستان عراق از صبح امروز زیر گلوله باران سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بوده است.

به گفته این منابع، در جریان این گلوله باران حداقل یک دختر و یک پسر جوان کشته شده‌اند. این دو غیرنظامی و از اهالی محلی بوده‌اند.

گلوله باران مقر این حزب دموکرات کردستان (حدک) و حزب دموکرات کردستان ایران (حدکا) در سیدکان و آلانه تنها دو روز پس از انتشار خبر دیدار نمایندگانی از چهار حزب عمده کرد با نمایندگانی از جمهوری اسلامی در اسلو، پایتخت نروژ، از سوی دویچه‌وله فارسی صورت گرفته است.

این گلوله باران از صبح چهارشنبه، ۱۹ تیر و در آستانه سی امین سالگرد ترور عبدالرحمان قاسلمو، رهبر پیشین حزب دموکرات کردستان، آغاز شد اما به گفته شاهدان عینی در حوالی ظهر به وقت محلی شدت بیشتری یافت. منابع نزدیک به احزب کرد همچنین از پرواز پهپادهای سپاه پاسداران بر فراز این دو اردوگاه خبر داده‌اند.

روابط عمومی قرارگاه حمزه سیدالشهداء نیروی زمینی سپاه پاسداران، شب گذشته با انتشار بیانیه‌ای به مناسبت کشته شدن سه عضو سپاه در پیرانشهر در جریان یک درگیری مسلحانه نسبت به اقدامات تلافی‌جویانه هشدار داده بود.

عصر روز گذشته این قرارگاه با انتشار این بیانیه اعلام کرد سه تن از پاسداران پیشمرگه مسلمان کُرد، حاصل احمدی، ستار پیروتی و امید ملازاده کشته و یک نفر دیگر مجروح شده است. حاصل احمدی، سرهنگ و از فرماندهان محلی سپاه بوده است.

در بیانیه قرارگاه حمزه سیدالشهداء تاکیده شده است: «قطعاً به زودی، انتقام این شهید سرافراز به دستِ عشایر هوشیار و همیشه همراه با انقلاب اسلامی و همرزمانش، از اشرار و تروریست‌های مورد حمایت سرویس‌های جاسوسی غربی و صهیونیستی گرفته خواهد شد.»

روز چهارشنبه برخی منابع کردی اعلام کردند که «مدافعان شرق کردستان»، با انتشار بیانیه‌ای مسئولیت حمله دیروز در پیرانشهر را پذیرفته‌اند.

مدافعان شرق کردستان، یک نیروی نظامی نزدیک به حزب دموکرات کردستان است.

حوادث روز سه‌شنبه و چهارشنبه، پس از آن روی داد که دویچه‌وله فارسی روز دوشنبه برای اولین بار خبر دیدارها و تماس‌هایی بین چهار حزب عمده کرد مخالف جمهوری اسلامی را با نمایندگانی از سوی حکومت ایران منتشر کرد.


...