آیت‌الله جنتی: کمترین کاری که می‌توانیم بکنیم دعا برای مردم است/ وضعیت موجود با آتش به اختیاری و جوان‌گرایی درست می‌شود

ایلنا
ششمین جلسه هیئت مشترک رئیسه خبرگان رهبری با کمیسیون داخلی دوره پنجم با حضور آیت الله جنتی، حجت الاسلام احمد خاتمی، حجت الاسلام ابراهیم رئیسی، حجت الاسلام موحدی کرمانی و آیت الله عباس کعبی شروع به کار کرد.

در این جلسه آیت الله جنتی با اشاره به مسائل و مشکلات داخلی تاکید کرد: باید نقاط قوت و ضعف خود را مرور کنیم.

جنتی گفت: شوخی ندارد؛ گرانی، تورم، فسادهای اداری، فسادهای مالی و انواع فساد وجود دارد ولی با این حال مردم تحمل می‌کنند و حضورشان را در صحنه نشان می‌دهند و واقعا کمترین کاری که می‌توانیم بکنیم دعای شبانه‌روزی برای مردم در نماز شب و هر زمانی است و هر خدمتی از دستمان برمی‌آید نباید کوتاهی کنیم.

رییس مجلس خبرگان با بیان اینکه مردم سختی‌ها را تحمل می‌کتند و اطاعتشان و علاقه‌شان را به مقام معظم رهبری نشان می‌دهند و این مقاومت‌ها سبب شده که ما قدرتی دشمن‌شکن پیدا کنیم، گفت: شوخی ندارد و باید در تاریخ حفظ شود که نخست وزیر ژاپن اینجا می‌آید و مقام معظم رهبری می‌گویند ترامپ ارزش انتقال پیام را ندارد. این کم حرفی نبود که ایشان زدند و همه فهمیدند که ایشان از موضع قدرت برخورد و دشمن را تحقیر می‌کند.
...
وی با اشاره به انواع فساد از جمله فساد اداری، اخلاقی، سیاسی و اقتصادی، تاکیدکرد که مبارزه با انواع فساد باید به صورت گفتمان در بیاید.

آیت الله جنتی ادامه داد: هر کدام از ما باید در این زمینه کار کنیم حتی در حوزه‌های علمیه هم مشکل داریم و باید این گفتمان هم در آنجا جا بیفتد.
...
وی افزود: دشمن قلب ما را هدف گرفته و سایه ما را با تیر می‌زند. از این دشمن انتظار دوستی نمی‌توان داشت و اگر دشمن قدمی هم جلو بیاید تنها به دنبال منافع خود است. با دشمن باید دشمنی کرد. برای برون رفت از این وضعیت استفاده از نیروهای جوان نکته‌ای کلیدی و سازنده است. نیروهای جوانی که تخصص و اطلاعات دارند و آماده به کار و وقت‌گذار برای مردم هستند. باید این جوانان را به تدریج به کار گرفت.

آیت الله جنتی تصریح کرد: عدالت و برون‌رفت از فساد اخلاقی، اداری و اقتصادی از اهداف ماست و وضعیت موجود با آتش به اختیاری و جوان‌گرایی درست می‌شود. باید جوان‌های با ایمان، جهادگر و پاکدست را به کار گرفت. همچنین باید اهداف رهبری را حفظ کنیم و بیاینه گام دوم انقلاب را به صورت گفتمان تبلیغ کنیم تا بر سر زبان‌ها بیفتد.
...
وی با بیان اینکه دستور جلسه این کمیسیون چهار محور اصلی دارد، محورها را اینگونه معرفی کرد

۱. مقاومت در عرصه های مختلف داخلی و خارجی

۲. مسئله رونق تولید

۳. مساله حل مشکلات مردم و ارتباط بیشتر مسئولان با مردم

۴. مساله تحریم مقام معظم رهبری و مقابله با این حرکت مذبوحانه و بی‌ارزش