ادامه اعتصاب کارگران کارخانه آب معدنی داماش

ادامه اعتصاب کارگران کارخانه آب معدنی داماش
پنجشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۸ - ۱۱ ژوئیه ۲۰۱۹

روز پنج شنبه 20 تیر، کارگران کارخانه آب معدنی داماش به اعتصاب شان دراعتراض به بلاتکلیفی معیشتی وشغلی،ادامه دادند.
به گزارش ایلنا، حقوق کارگران کارخانه آب معدنی داماش در سال جدید پرداخت نشده است وتولید دراین واحد صنعتی از اول تیرماه متوقف شده است.
روز چهارشنبه 19تیر، کارفرما با تامین کمی مواداولیه از کارگران خواست برسر کاربرگردند ولی کارگران خواهان پرداخت حقوق عقب افتاد شان شدند وروز پنج شنبه 20تیرماه به اعتصابشان ادامه دادند.
پیش از این بتاریخ 15تیرماه، کارگران کارخانه آب معدنی داماش درباره اعتراضاتشان نسبت به بلاتکلیفی معیشتی وشغلی به خبرنگار رسانه ای گفته بودند: نزدیک به ۳۰ کارگر هستیم که در کارخانه آب معدنی داماش کار می‌کنیم اما در حال حاضر بابت سه ماه مطالبات مزدی طلبکاریم.
به گفته یکی از کارگران،در گذشته حدود ۱۴۰ کارگر در این کارخانه مشغول به کار بوده‌اند اما امروز تعداد آنها به حدود ۳۰ نفر رسیده است.
او در خصوص وضعیت تولید در کارخانه آب معدنی داماش، گفت: در حال حاضر شرکت آب معدنی داماش با تمام ظرفیت نیروی انسانی تولید ندارد به طوریکه کارگران این کارخانه به صورت تک شیف مشغول کارند.
وی افزود: از دیگر مشکلات کارگران آب معدنی داماش پرداخت نشدن حق بیمه تامین اجتماعی است.
به گفته وی، حدود یک الی دو ماه حق بیمه برخی کارگران آب معدنی داماش طبق استعلامی که از اداره تامین اجتماعی شهرستان رودبار گرفته‌ایم، پرداخت نشده است.