سنگک و بربری؛ نان اغنیا

جام‌جم آنلاین
افزایش قیمت انواع نان در روزهای اخیر که با رشد 50 درصدی قیمت نان لواش همراه بود، تأثیر محسوسی بر سفره اقشار کم‌درآمد گذاشته است.

نانوایی‌های مناطق جنوبی و حومه شهر تهران به جام‌جم گفته‌اند در یک هفته‌ای که از افزایش قیمت نان سنگک و بربری به حدود 2000 تومان می‌گذرد کاهش مراجعه خانوارهای کم‌درآمد برای خرید نان سنگک و بربری کاملا محسوس بوده است.

در گذشته نه‌چندان دور برای خرید نان سنگک یا بربری باید در صف می‌ایستادید تا بتوانید دو یا چند نان تهیه کنید اما اکنون دیگر خبری از صف‌های طولانی برای خرید نان سنگک و بربری خصوصا در مناطق کم‌درآمد و پایین‌شهر نیست، زیرا خرید هر قرص نان بربری یا سنگک به قیمت 2000 تومان برای خیلی از مردم، دیگر نمی‌صرفد.

از هفته گذشته قیمت‌های جدید نان اعلام شد که طبق آن، قیمت نان لواش با افزایش 50 درصدی مواجه شد تا به رقم 300 تومان برسد.

از سوی دیگر قیمت انواع نان بربری و سنگک هم به هزار تا 2000 تومان افزایش یافت. این افزایش قیمت، خبر خوبی برای نانوایان بود تا با توجه به افزایش قیمت آرد و سایر هزینه‌ها به کسب‌وکارشان ادامه دهند اما برای اقشار کم‌درآمد، خبر خوبی نبود.


نانواها چه می گویند؟
افزایش نیافتن قیمت نان در پنج سال اخیر همزمان با افزایش تورم و قیمت گندم در سال‌های گذشته سبب شده که نانوایان همچنان و با وجود قیمت‌های جدید انواع نان، آن را ارزان بپندارند.

در همین خصوص محمدرضا عدالتی، رئیس اتحادیه نانوایان شهر قدس گفت: با وضع قیمت‌های جدید هم می‌توان گفت نان برای مصرف‌کنندگان بسیار ارزان است و متاسفانه نانوایان همچنان در حال زیاندهی هستند، چون این قیمت‌ها قیمت نهایی نان نیست.
...
نعمت بافنده، نانواداری که در شهرری به پخت نان سنگک مشغول است، گفت: قیمت آرد و اجاره واحد نانوایی بسیار افزایش یافته است، از سوی دیگر با افزایش نرخ نان، مردم این منطقه به شدت گلایه‌مند هستند.
...
مرتضی محمودی، نانواداری که در منطقه نازی‌آباد به پخت نان بربری مشغول است، گفت: نرخ نامه جدید مبنی بر افزایش قیمت نان به دست ما رسیده اما هنوز قیمت خود را از هزار تومان به 1500 تومان افزایش نداده‌ایم و قصدی نیز برای این کار نداریم، چون مردم این منطقه بسیار فقیر هستند و همان هزار تومان را نیز به‌سختی تهیه کرده و نان خریداری می‌کنند.

وی افزود: مردم توانایی خرید نان با این قیمت را در این محله ندارند، بنابراین به اعتقاد بنده تنها در صورتی می‌توانیم این وضع را سروسامان بدهیم که یارانه نان هم به مردم اختصاص دهیم.

ابوالقاسم بابایی، نانواداری که در منطقه خانی‌آباد به پخت نان سنگک مشغول است، گفت:: خانی‌آباد محله مردم مستضعف است که همان هزار تومان بهای سنگک با نرخ نامه قبلی را به زور تهیه می‌کنند، با این حال به نظر می‌رسد اگر دولت در نرخ نان دخالتی نداشته باشد و آن را آزاد بگذارد، بهتر است.
...
حسین پوراکبر، نانواداری که در منطقه فاز سوم اندیشه به پخت نان سنگک مشغول است، گفت: مردم این منطقه بسیار مشکل دارند و از همین قیمت 700 تومانی سنگک هم ناراضی هستند و هنوز قیمت‌های جدید اعمال نشده است.

در همین خصوص، قاسم علی عزیزی، یکی از نانوایان شهرری گفت: اقشار ضعیف و مردم مناطق جنوبی تهران قوت اصلی‌شان نان است، ولی مردم دیگر مناطق تهران از غذاهای فست فودی استفاده می‌کنند؛ به همین دلیل افزایش نرخ نان طبیعتا به این قشر آسیب وارد می‌کند.

مهدی کی‌شمس، یکی از نانوایان منطقه جنوب شرق تهران هم با بیان این‌که از تقاضای نان سنگک در تهران کاسته شده است، افزود: متاسفانه با افزایش قیمت نان سنگک در این منطقه از میزان تقاضای مردم نسبت به خرید نان سنگک و بربری کاسته شده است.

علی بشیری، رئیس اتحادیه نانوایان شهرری نیز در این خصوص تصریح کرد: این طبیعی است که با افزایش قیمت نان در تهران شاهد این باشیم که در منطقه ری از میزان تقاضای نان خصوصا سنگک و بربری کاسته شود؛ چون مردم با گرانی سایر اقلام و اخیرا نان توان خرید ندارند و مجبورند از نان‌های ارزان‌قیمتی همچون لواش و تافتون استفاده کنند.


...