وزیر خارجه بریتانیا: با خشم مردم شریک هستیم

وزیر خارجه بریتانیا می‌گوید که با همکاری شرکای این کشور امکان وضع تحریم هایی را علیه حکومت ایران بررسی می‌کند.

دومینیک راب که در پارلمان حاضر شده بود گفت که جمهوری اسلامی ایران با "مسئولیت اعمال خود را به عهده بگیرد" همانطور که درباره ساقط کردن هواپیما انجام دادند.

وزیر خارجه بریتانیا درباره شلیک موشک از سوی سپاه پاسداران به هواپیمای اوکراین در حومه تهران گفت که با شرکای بین‌المللی "برای تحقیق مستقل و شفاف" درباره ساقط شدن هواپیمای مسافربری در ایران رایزنی می‌کند.

آقای راب با بیان این‌که "مردم ایران بزرگترین قربانیان سرنگونی این هواپیما هستند" افزود که بریتانیا "در خشم مردم ایران شریک" است.
...
وزیر خارجه بریتانیا به پرسشی درباره بلوکه کردن دارایی فرزندان مقام‌های حکومت ایران پاسخ داد: "در این رابطه با شرکای خود صحبت خواهیم کردیم تا همزمان با خروج از اتحادیه اروپا، تحریم‌های مستقلی هم درباره ایران وضع کنیم".

در بخش دیگری از سخنان و پرسش و پاسخ وزیر خارجه بریتانیا با نمایندگان مجلس عوام این کشور، وی با اشاره به بازداشت کوتاه سفر بریتانیا در تهران گفت که اقدامات امنیتی برای سفارت بریتانیا در ایران در دست بازنگری قرار گرفته است. آقای راب در این رابطه تاکید "اولویت، امنیت کارمندان و شهروندان ما در منطقه است".

وی بازداشت سفیر بریتانیا در تهران را "نقض آشکار قوانین بین الملل" نامیده است....