روحانی: ۲۰ هزار تخت بیمارستانی خالی داریم/ ۱۰ هزار پرستار جدید آماده کردیم

(تیتر از جنگ خبر)
خبرگزاری صدا و سیما
آقای روحانی در جلسه کمیته اقتصادی ستاد مدیریت پیامد‌های بیماری کرونا، با اشاره به اینکه ده‌ها هزار تخت بیمارستانی برای دوره نقاهت آماده شده است، گفت: تقریبا از این تخت‌ها استفاده نشده است و این تخت‌ها برای شرایط بسیار بدبینانه پیش بینی شده بود.

رئیس جمهور افزود: ما چهار هزار تخت بیمارستانی نیرو‌های مسلح آماده کرده ایم که از این چهار هزار تخت هم تاکنون استفاده نشده است.

آقای روحانی گفت: تمام تخت‌های بیمارستانی کشور را آماده کرده ایم که از این تخت‌ها هم حدود ۱۳ هزار تخت تاکنون استفاده نشده است.

رئیس جمهور افزود: بنابراین ما یک رقم و عدد بسیار بالایی از تخت‌های بیمارستانی و تخت‌های نقاهتگاهی امروز در اختیار داریم که استفاده نکردیم، من تشکر می‌کنم از یک برنامه ریزی بسیار خوبی که در این کشور انجام گرفته است.

آقای روحانی گفت: فکر نمی‌کنم هیچ کشوری شرایط کشور ایران را برای مقابله با بیماری کرونا داشته باشد که درحال حاضر در سخت‌ترین شرایطی که همه کشور‌های دنیا با آن مواجه هستند ما حدود ۲۰ هزار تخت بیمارستانی خالی را در اختیار داریم.

رئیس جمهور افزود: پزشکان و پرستاران ما هم که روز‌های اولیه روند کار برای آن‌ها بسیار خسته کننده بود، با آماده کردن ۱۰ هزار پرستار جدید این مسئله را هم حل کردیم، امروز شرایط به گونه‌ای است که می‌توانند پرستاران ما طبق معمول در بیمارستان‌ها فعالیت خودشان را ادامه بدهند.

آقای روحانی همچنین گفت: کار پزشکان و پرستاران بسیار ارزشمند، فوق العاده و مجاهدانه و فداکارانه است و از همه آن‌ها تشکر و سپاسگزاری می‌کنیم.


...