ترامپ: من نمی‌پذیرم که باب لوینسون مرده باشد


۰۷ فروردین ۱۳۹۹
اشتراک

مشاهده نظرات

تنها ساعتی بعد از این که خانواده باب لوینسون، شهروند آمریکایی ناپدید شده در ایران،‌ از مرگ او خبر ​داد،‌ دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده گفت که او نمی‌پذیرد که باب لوینسون مرده باشد.

پرزیدنت ترامپ که عصر چهارشنبه ۶ فروردین در یک کنفرانس خبری در کاخ سفید درباره مقابله با کرونا شرکت کرده بود، در پاسخ به پرسش یک خبرنگار درباره بیانیه خانواده لوینسون و اعلام خبر مرگ او گفت: «من شخصا در پرونده رابرت لوینسون از نزدیک درگیر بودم و او مرد بسیار متشخصی بود و خانواده او فوق‌العاده هستند. باید این را بگویم که آنها اظهاراتی را به خانواده [لوینسون] گفته‌اند؛ اما این خوب به نظر نمی‌رسد. او سال‌ها بود که حالش خوب نبود. این امیدوارکننده نیست. ما افراد زیادی را [به خانه] بازگردانده‌ایم، دو نفر را این هفته بازگرداندیم. رابرت لوینسون برای مدتی طولانی مریض بود که یک مشکل سخت قبل از بازداشت یا اسارت او بوده است.»

وی در پاسخ به این پرسش که آیا می پذیرد که آقای لوینسون درگذشته است، گفت: «نه من نمی‌پذیرم که او درگذشته باشد. همان طور که به شما گفتم اوضاع به نظر خوب نمی‌آید. اما من نمی‌پذیرم که او درگذشته باشد. آنها به ما نگفته‌اند که او درگذشته است. اما افراد زیادی هستند که فکر می‌کنند قضیه همین است.»


...