بیماری کرونا در شهرستان زابل به خط قرمز رسید/ احداث بیمارستان صحرایی و نقاهتگاه در دستور کار قرار گرفت

ایلنا
غلامرضا گنجیُ فرماندار زابل اذعان داشت : علیرغم تمام تلاش‌های شبانه روزی، توصیه ها و درخواست های اعلام شده برای پرهیز از سفر به شهرستان زابل و ماندن شهروندان در منازل همکاری لازم در این خصوص صورت نگرفته است و این موضوع سبب شده بیماری کرونا در شهرستان افزایش یابد و به خط قرمز برسد.

وی افزود: متاسفانه توجهی به این بیماری و ترتیب اثری به درخواست های اعلام شده برای اجتناب از سفرهای نوروزی و ماندن در خانه ها داده نشده است.

گنجی خاطر نشان کرد: در پی سفر هموطنان از استان های آلوده به شهرستان زابل و عدم توجه به موارد بهداشتی، کرونا در این شهرستان سیر صعودی در پیش گرفته و به خط قرمز رسیده است .

وی عنوان کرد: با توجه به افزایش بیماران مبتلا به کرونا ویروس در منطقه، اگر مردم به رعایت نکات بهداشتی و ماندن در منازل خویش مبادرت نورزند، طی چند روز آینده ظرفیت تخت ها و بیمارستان های درنظر گرفته شده برای این بیماری تکمیل خواهد شد .

وی افزود: دستگاه های اجرایی که مکان و بستر لازم برای احداث بیمارستان صحرایی و نقاهتگاه دارند در آماده باش کامل بسر خواهند برد .

رئیس ستاد مدیریت بیماری کرونا ویروس شهرستان زابل از ادارات آموزش و پرورش و نیز مرکزی فنی حرفه‌ای شهرستان خواست ، نسبت به تجهیز و آماده سازی اماکن از پیش اعلام شده اقدام کنند تا در صورت نیاز و افزایش بیماران از مکان های مورد نظر بعنوان بیمارستان و نقاهتگاه استفاده شود.