قربانيان كرونا در ۳۴۰ شهر كشور بيش از ۶۲ هزار و ۱۰۰ نفر است


دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
یکشنبه ۸ تیر ۱۳۹۹ ـ ۲۸ ژوئن ۲۰۲۰


رئیس شبکه بهداشت رژيم در بروجرد اعلام كرد در آستانه آن هستیم كه بیش از ۵۰ درصد مردم ایران مبتلا شوند
از این میزان سه الی چهار درصد فوت مي‌كنند كه بالغ بر یک تا دو میلیون ایرانی خواهد بود

وزارت بهداشت شمار قربانيان ۲۴ ساعت گذشته را ۱۴۴ نفر اعلام كرد كه بالاترين رقم در 85 روزگذشته است

وزارت بهداشت: 10 برابر آنچه در بیمارستان‌ها شناسایی می‌کنیم، خارج از بیمارستان شناسایی می‌شوند
هیچ بیمارستاني در تهران سفید نيست و همه بیمارستان ها درگير كرونا هستند

حریرچی: ۱۱ شهرآذربایجان غربی در وضعیت قرمز هستند. بعد از بازگشایی‌ها شاهد افزایش موارد بیماری هستیم

تلویزیون رژیم: با شیب تند افزایش بستری، بیمارستانهای اصفهان وارد مرحله بحرانی دیگری شده.در راهروهابیمار بستری می‌کنیم


سازمان مجاهدين خلق ايران بعد از ظهر امروز يكشنبه ۸ تیر ۱۳۹۹ اعلام كرد، آمار جانگداز جانباختگان كرونا در ۳۴۰ شهر ايران بيش از ۶۲ هزار و ۱۰۰ نفر است. شمار قربانيان در آذربايجان غربي به ۱۶۹۰ نفر، در چهارمحال و بختياري به ۴۰۵ نفر، در خراستان رضوي به ۳۷۲۵ نفر، در سيستان و بلوچستان به ۲۰۳۰ نفر، در فارس به ۱۲۸۵ نفر، در كردستان به ۱۲۷۰ نفر، در كرمانشاه به ۱۵۳۵ نفر، در مازنداران به ۲۸۹۵ نفر، در هرمزگان به ۵۹۵ نفر، در همدان به ۱۳۶۲ نفر و در يزد به ۷۹۴ نفر رسيده است.

سخنگوي وزارت بهداشت رژيم در آمار مهندسي شده خود شمار قربانيان را در ۲۴ ساعت گذشته ۱۴۴ نفر اعلام كرد كه بالاترين رقم در ۸۵ روزگذشته است و بيماران تحت مراقبت ويژه را ۲۹۴۶ نفر اعلام كرد كه بالاترين رقم در هفته‌هاي اخير است. در همين حال رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت گفت: «امروز ۱۰ برابر بیش از آنچه که در بیمارستان‌ها شناسایی می‌کنیم، خارج از بیمارستان شناسایی می‌شوند...نمی‌دانیم در فصل سرما چه اتفاقی می‌افتد. قابل پیش‌بینی نیست که کرونا با آنفلوآنزا همزمان شود و چه اتفاقاتي رخ می‌دهد» (آفتاب ۸ تير).

روحاني پس از ماهها دروغگويي و پنهانكاري امروز گفت: «۶ ماه از این بیماری تقریباً گذشته؛ واکسنی نیامده است؛ دارویی هم برای این بیماری نیامده است؛ ممکن است ۳ ماه الی یک سال دیگر ادامه پیدا کند؛ پس باید خودمان را باید برای بلندمدت آماده کنیم». وي كه در اوايل اسفند گفته بود تا شنبه ۱۰ اسفند مسأله حل مي‌شود، با وقاحت افزود: «بنده از هفته اولیه‌ شیوع این ویروس گفتم باید با این ویروس مدت مدیدی زندگی کرده و سازگاری داشته باشیم و خودمان را آماده کنیم...چنین بیماری در تاریخ کشور نداشتیم. لااقل در این یک قرن و بیش از یک قرن و از حدود ۱۴۰ سال پیش در کشورمان چنین بیماری بی‌سابقه است».

در تهران، معاون ستاد کرونا گفت: «هیچ بیمارستان سفیدی نداریم و همه بیمارستان‌ها از لحاظ کرونا درگیر هستند» (خبرگزاري حكومتي مهر۸ تير). استاندار تهران در مورد اجراي طرح ترافیک گفت: «در صورت ادامه افزایش ابتلا در تهران، تصمیمات جدیدی اتخاذ خواهد شد» (خبرگزاري پانا ۷ تير).

در لرستان، رئیس شبکه بهداشت و درمان بروجرد گفت: « برآورد میدانی ما این است که ۲۰ درصد مردم شهرستان مبتلا شده‌اند. در آستانه آن هستیم که بیش از ۵۰ درصد مردم ایران مبتلا شوند. از این میزان سه الی چهار درصد فوت می‌کنند که بالغ بر یک تا دو میلیون ایرانی خواهد بود...نرم فوتی در کشور ۷/۴ درصد، در استان ۶/۳ و در شهرستان ۸/۲ درصد است» (جوان ارگان سپاه پاسداران ۸ تير).

در فارس، رئیس دانشگاه علوم پزشکی جهرم گفت: «بستری‌ها در حال افزایش است. افزایش بی‌سابقه مبتلایان، جهرم را در شرایطی بسیار حساس قرار داده که در صورت بی توجهی، یک بحران بزرگ گریبانگیرمان خواهد شد .این روزها در اتفاقی بی‌سابقه، ۵۰ درصد نمونه‌های ارسالی به آزمایشگاه مثبت می‌شود» (ايرنا ۸تير). «شمار مبتلایان در شهرستان‌های شیراز، مرودشت، کازرون، داراب، آباده، زرین‌دشت، لامرد، کوار، ممسنی، اقلید، استهبان، لارستان، گراش، فسا، جهرم و اوز سه رقمی شده است، بسیاری از آنها تا دو هفته پیش آمار دو رقمی داشتن (ايرنا ۷تير).

در قم، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گفت: «تست مثبت مراجعات سرپایی از ۱۵ درصد به ۴۵ درصد افزایش‌یافته است و این زنگ خطر شیوع مجدد را به صدا درآورده است.... تا دو هفته آینده با اوج‌گیری دیگری از این ویروس مواجه خواهیم شد. علاوه بر بیمارستان کامکار سایر بیمارستان‌ها را نیز برای پذیرش بیماران کرونایی آماده کرده‌ایم»(ايرنا ۸ تير).

در هرمزگان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی از مثبت بودن بیش از ۵۵ درصد تست‌های انجام شده خبر داد و تأكيد كرد:«شمار واقعی مبتلایان بیشتر از آمار اعلام شده رسمی است» (خبرگزاري صدا و سيما رژيم ۷ تير). در قشم «یکباره از ۲۶ اردیبهشت تاکنون آمار مبتلايان از ۵۰ نفر به بیش از یک هزار نفر رسيد و تا کنون ۱۰ نفر از آنان جان باختند» (خبرگزاري نيروي قدس ۷ تير).

در زنجان، به گفته رئیس دانشگاه علوم پزشکی «در ۱۰ روز گذشته، شمار بیماریابی فعال استان از ۴۰۰ بیمار به بیش از یک‌هزار نفر رسیده است...در صورت تداوم اين وضعیت خطر جدی شهروندان زنجانی را تهدید می‌کند» (خبرگزاري حكومتي مهر۷ تير).

در خوزستان، سخنگوی ستاد کرونا گفت: «۸۵ درصد از ظرفیت تخت‌های بیمارستانی در این استان تکمیل شده و باید تصمیم های جدیدی اتخاذ شود» (رويداد ۲۴ -۸ تير). رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان گفت: «در۲۴ ساعت گذشته ۲۷۷ بیمار بستری شده اند كه ۴۰ نفر تحت مراقبت ویژه قرار دارند...هر سه شهر آبادان، خرمشهر و شادگان هنوز در وضعیت قرمز قرار دارند و ما مجدداً درخواست محدودیت را کردیم»(جوان ارگان سپاه پاسداران ۷ تير). مدیر شبکه بهداشت و درمان بندرماهشهر گفت:«وضعیت قرمز استان وشهرستان باعث شد تیرماه راحالت فوق العاده اعلام نموده‌ایم.... تعداد بیماران بدحال مبتلا به کرونا بیشتر شده و تخت‌های کمتری خالی می‌شود«(خبرگزاري سپاه پاسداران ۷ تير).

در سيستان و بلوچستان، معاون دانشگاه پزشکی زاهدان از ۱۰ فوتي در حوزه اين بيمارستان در ۲۴ ساعت گذشته خبر داد و گفت: «شب گذشته تمام تخت‌های بیمارستانهای زاهدان تکمیل شده است» (خبرگزاري صدا و سيما ۸ تير).

در كرمان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گفت از افزايش ۷۰ تا ۱۰۰ درصد شمار بستري ها و فوتي ها در عرض يك ماه خبر داد(خبرگزاري سپاه پاسداران ۸ تير).

در آذربايجان‌غربي، حريرچي معاون وزارت بهداشت اعلام كرد: «شهرهای ارومیه، اشنویه، بوکان، پیرانشهر، تکاب، سردشت، سلماس، مهاباد، میاندوآب ، نقده و خوی قرمز هستند» (شبكه خبر ۸ تير).

در اصفهان، تلويزيون رژيم خبر داد: «با شیب تند افزایش بستری بیماران ... اصفهان وارد مرحله بحرانی دیگری از این بیماری شده» و در بيمارستان خورشيد بيماران در راهروها بستري مي‌شوند ( ۷ تير ).