آمار جانگداز قربانيان كرونا در ۳۴۷ شهر كشور بيش از ۸۰ هزار و ۱۰۰ نفر است


دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
آدینه ۱۰ مرداد ۱۳۹۹ ـ ۳۱ ژوییه ۲۰۲۰

خامنه اي با وقاحت و بيرحمي از رژيم سلب مسئوليت كرد و گفت عده اي از مردم در کرونا به شدت آسیب دیدند. این را باید مردم جبران کنند، نمی‌توان همه بار را بر دوش دولت و نهادهای شبه‌دولتی گذاشت
زالی: استان و شهر تهران در روزهای اخیر در شرایط قرمز قرار گرفته است؛ کرج نیز مشابه همین شرایط دارد که کار را برای پایتخت سخت تر می‌کند. به دلیل همجواری استان تهران با استان قم، البرز، سمنان و مازندران کنترل اپیدمی سخت‌تر است
فرماندار اسلام شهر: در دوران سخت و طاقت فرسایی برای مقابله با ویروس کرونا قرار داریم و تحمل این شرایط سخت و ادامه کار برای کادر درمان بسیار دشوارتر است
کرونا در فارس، بخصوص در شیراز همچنان قربانی می‌گیرد. وضعیت کارکنان بانک‌ها از همه بدتر است.در دو هفته گذشته ۱۵۷ کارمند بانک در استان به کرونا مبتلا شده اند این آمار به صورت تصاعدی در حال افزایش است


سازمان مجاهدين خلق ايران بعد از ظهر امروز جمعه ۱۰ مرداد ۱۳۹۹ اعلام كرد آمار جانگداز جانباختگان كرونا در ۳۴۷ شهر ايران به بيش از ۸۰ هزار و ۱۰۰ نفر رسيده است. شمار قربانيان در اردبيل به ۸۹۰ نفر، در تهران به ۱۹۹۵۰ نفر، در خراسان رضوي به ۵۹۹۳ نفر، در سمنان به ۱۰۱۰ نفر، در فارس به ۲۰۷۰ نفر، در قزوين به ۶۴۰ نفر، در كرمان به ۱۱۸۵ نفر، در كرمانشاه به ۱۹۴۵ نفر، در كهكيلويه و بوير احمد به ۴۲۰ نفر، در گيلان به ۳۴۰۵ نفر، در مازندران به ۳۷۱۵ نفر و در هرمزگان به ۱۰۰۵ نفر رسيده است.

در حاليكه در اثر سياستهاي جنايتكارانه خامنه اي و روحاني، كرونا هر روز قربانيان بيشتري در ميان زحمتكشان و محرومان بجاي ميگذارد، خامنه اي بعد از مدتها سكوت با بيرحمي و وقاحت با سلب مسئوليت از رژيم گفت: «عده اي از مردم در ماجرای شیوع کرونا به شدت آسیب دیدند و این را باید جبران کرد. این را باید مردم جبران کنند، نمی‌توان همه بار را بر دوش دولت و نهادهای شبه‌دولتی گذاشت، آنها هم وظایفی دارند که باید انجام دهند، اما کافی نیست و خود مردم هم می‌توانند کمک کنند». مقصود خامنه اي از نهادهاي شبه دولتي بنيادها و مؤسسات تحت كنترل شخص خود او مانند ستاد اجرايي فرمان خميني و بنياد مستضعفان و آستان قدس رضوي است كه محل انباشت صدها ميليارد دلار اموال و سرمايه هاي به سرقت رفته مردم ايران است. خامنه‌اي بدينوسيله اعلام مي‌كند كه بر خلاف همة انتظارات ، هيچ كمكي از اين منابع به مردم محروم نخواهد كرد.

از سوي ديگر بدنبال اظهارات آيت الله سيستاني در نجف و بسياري از روحانيون در ايران و كارشناسان و متخصصان خود رژيم مبني بر خطرات عزاداري محرم در شرايط كرونا، خامنه اي با يك گام عقب‌نشيني از مواضع پيشين كه روحاني هم آن را رله كرده بود گفت:
«در عزاداری‌ها معیار آن چیزی است که کارشناسان بهداشت و ستاد ملی مقابله با کرونا می‌گویند. بنده شخصاً هر آنچه که آنان بگویند را رعایت می‌کنم و توصیه من به همه هیئت‌داران و منبری‌ها این است که به سخنان کادر بهداشتی گوش کنند، کرونا مسئله کوچکی نیست و اگر همین رعایت‌ها هم انجام نشود آن وقت ممکن است به فاجعه‌ای ختم شود که آن سرش ناپیدا باشد». اما فاجعه در اثر سياست‌هاي مجرمانه و اجتناب از پرداخت هزينه‌هاي زحمتكشان و حقوق‌بگيران از محل سرمايه‌ها و دارايي‌هاي به سرقت رفته مردم ايران ،هم‌اكنون در جريان است و آمار قربانيان از ۸۰ هزار فراتر رفته است.

در تهران، زالی رئیس ستاد کرونا گفت: «استان و شهر تهران در شرایط قرمز قرار گرفته؛ کرج نیز مشابه همین شرایط را دارد که کار را برای پایتخت سخت تر می‌کند...بالاترین میزان ابتلا در مناطق شرقی و جنوب شرقی گزارش شده است... پدیده‌هایی مثل زباله گردی، کودکان کار و مواردی از این قبیل یکی از نقاط برجسته‌ای است که به عنوان آسیب‌های اجتماعی کلانشهر تهران مورد توجه است... جمعیت شناور در روزهای اخیر بالغ بر ۱ میلیون نفر گزارش شده است؛ یعنی معادل جمعیت ۱ استان روزها وارد شهر و شب‌ها از شهر خارج می شوند. به دلیل همجواری استان تهران با استان قم، البرز، سمنان و مازندران کنترل اپیدمی سخت تر است»(خبرآنلاین ۱۰ مرداد).

فرماندار اسلامشهر گفت: «تاکنون در سطح شهرستان اسلامشهر بیش از ۳۰۰ بیمار کرونا یی جان خود را از دست داده اند. ما در دوران سخت و طاقت فرسایی قرار داریم و تحمل این شرایط سخت و ادامه کار برای کادر درمان بسیار دشوارتر است»(خبرگزاری س‍پاه پاسداران ۱۰ مرداد).

در مازندران، «ازجمله مسائلی که موجب موجی از نگرانی ها شد افزایش فوتی جوان و همچنین افزایش معنادار ابتلا به ویروس میان کودکان بوده است. این ویروس همچنان با سرعت غیرقابل وصف در استان مازندران می تازد. رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: هم اکنون هزار و ۵۸۱ نفر بیمار مشکوک به کرونا بستری هستند»(خبرگزاری سپاه پاسداران ۱۰ مرداد).

در هرمزگان، مدیر روابط عمومی دانشگاه پزشکی هرمزگان گفت: « شمار فوتی‌ها دراستان به ۵۳۲ نفر افزایش یافت .اکنون ۳۵۹ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری اند که از این شمار ۸۵ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه (آی. سی. یو) بستری هستند و حال ۳۱ نفر از آن‌ها وخیم است»(ایسنا ۱۰ مرداد).

در فارس، «کرونا بخصوص در شیراز همچنان قربانی می‌گیرد؛ این در حالی است که هنوز مسئولان فارس تصمیمی برای دور‌کاری و یا کم‌کردن روزانه تعداد کارکنان ادارات و سازمان‌های استان در این شرایط بحرانی نگرفته‌اند. در این میان وضعیت کارکنان بانک‌ها از همه بدتر است. رئیس شورای هماهنگی بانک‌های فارس گفت: در دو هفته گذشته ۱۵۷ کارمند بانک در استان به کرونا مبتلا شده اند البته این آمار به صورت تصاعدی در حال افزایش است». (ایلنا ۱۰ مرداد)