تجمع صدها نفر از اهالی شهرستانهای دشتی و تنگستان


آدینه ۱۰ مرداد ۱۳۹۹ ـ ۳۱ ژوییه ۲۰۲۰
عصر روز پنج شنبه 9 مرداد، صدها نفر از هالی شهرستان های دشتی و تنگستان در استان بوشهر برای اعتراض نسبت به فعالیت دوباره معدن سنگ مرمریت در کنار عمارت تاریخی شیرینه و بزرگترین چشمه آب شیرین منطقه تجمع کردند.
به گزارش روز 10 مرداد ایلنا، بیش از 500 نفر از اهالی شهرستان‌های دشتی و تنگستان برای جلوگیری از فعالیت معدن سنگ مرمریت که در کنار عمارت تاریخی "شیرینه" و بزرگترین آبشخور شیرین حیات وحش منطقه آغاز به فعالیت کرده است به نشانه اعتراض در کوه بیرمی تجمع کرده بودند.
سید کریم موسوی فعال محیط زیست، در این خصوص، گفت: “از آنجا که کوه‌خواری طعم دلپذیری در این روزها برای زیاده‌خواهان دارد در کنار خبرهای ناگوار دیگر که از بام سرافراز ایران”دماوند” و آتش سوزی دیگر کوه های کشورمان را می شنویم، معدن مرمریت تنگه “شیرینه” کوه “بیرمی” نیز با وجود مقاومت نزدیک به ۲ سال مردم شهرستان دشتی جهت ابطال پروانه این معدن، متاسفانه دوباره آغاز به کار کرده است”.
وی ادامه داد: “عصر دیروز زن و مرد، پیر و جوان و حتی کودکان خردسال به نشانه اعتراض در گرمای شرجی بالای ۵۰ درجه منطقه به نشانه اعتراض پس از پیاده روی در کوه بیرمی در مقابل این معدن تجمع کردند”.