پزشکی قانونی: علت فوت قاضی منصوری تا یکی دو هفته آینده به مراجع قضایی اعلام می‌شود

(تیتر از جنگ خبر)
ایرنا
رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور درباره آخرین وضعیت تعیین علت فوت متهم غلامرضا منصوری گفت: تا دو هفته آینده علت فوت وی به مراجع قضایی اعلام می‌شود.

عباس مسجدی آرانی روز شنبه در خصوص اینکه آیا نتایج علت فوت متهم منصوری به مراجع قضایی اعلام شده است یا نه، افزود: از حدود ۱۰ روز پیش که جنازه متوفی منتقل شد، بررسی‌های اولیه و معاینه جسد انجام شده و به جهت اینکه در حوزه سم شناسی و همچنین پاتولوژی فرآیندهای آزمایشگاهی برای آماده سازی لام‌های تشخیصی طولانی است، امیدواریم بتوانیم در یکی دو هفته آینده پاسخ را به مراجع قضایی اعلام کنیم.

وی درمورد تحویل جسد به خانواده منصوری اظهار داشت: اقدامات تکمیلی تشخیص هویت از طریق آزمایشات ژنتیک در حال انجام است و پس از آن جسد با دستور مقام قضایی تحویل خانواده وی خواهد شد.
...
یکم مرداد ماه رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور با اشاره به انتقال جسد متهم منصوری به کشور و تحویل آن به پزشکی قانونی، گفت: جسد ساعت ۵ و نیم صبح امروز (چهارشنبه) به پزشکی قانونی تحویل و به محض تحویل آن، اقدامات لازم علمی و آزمایشگاهی شروع شده است.

مسجدی آرانی افزود: به دستور مقام قضایی تیمی متشکل از متخصصان پزشکی قانونی بر بالین جسد در مرکز تشخیصی آزمایشگاهی پزشکی قانونی استان تهران حاضر شدند و اقدامات اولیه در جهت شناسایی جسد و بررسی‌های تخصصی جهت تعیین علت فوت انجام شد.

وی با بیان اینکه اقدامات آزمایشگاهی، سم شناسی و دی‌ان‌ای در حضور مسئولان ذیربط صورت گرفته است، اظهارداشت: نتیجه بررسی‌ها و نیز علت فوت پس از حصول نتایج آزمایشات به مقام قضایی اعلام خواهد شد.

رئیس سارمان پزشکی قانونی کشور خاطرنشان کرد: اخبار مرتبط در این زمینه از طریق مجاری رسمی اعلام می‌شود.