حزب‌الله عراق نخست‌وزیر این کشور را تهدید به انتقام گیری کرد

(تیتر از جنگ خبر)
العربیه
در ادامه اختلافات و درگیری‌ها میان مصطفی الکاظمی نخست‌وزیر مستقل عراق با شبه‌نظامیان وابسته به ایران، حزب‌الله عراق او را متهم به تسهیل کشته شدن قاسم سلیمانی فرمانده سابق نیروی قدس سپاه ایران و ابومهدی المهندس جانشین رئیس شورای حشدالشعبی کرد.

ابوعلی العسکری یکی از مسئولان امنیتی حزب‌الله عراق، روز جمعه 31 ژوئیه 2020 مصطفی الکاظمی را به تسهیل کشتن قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس متهم و او را به انتقام تهدید کرد.

این اولین بار نیست که نخست‌وزیر عراق به انتقام تهدید می‌شود. آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر ایران روز سه‌شنبه 21 ژوئیه 2020 در دیدار با مصطفی الکاظمی تاکید کرد که کشورش کشته شدن قاسم سلیمانی، فرمانده پیشین نیروی قدس را فراموش نکرده و «و قطعاً ضربه متقابل را به آمریکایی‌ها خواهد زد.»

در راستای این تهدیدات فرودگاه نظامی بغداد شامگاه پنج‌شنبه 30 ژوئیه 2020 با دو فروند موشک کاتیوشا مورد هدف قرار گرفت. پیش از آن هم پایگاه التاجی بغداد که محل حضور نیروهای ارتش آمریکا در عراق است، شامگاه دوشنبه 27 ژوئیه 2020 مورد حمله موشکی قرار گرفت و 3 فروند موشک به آن اصابت کرد.

ابوعلی العسکری، یکی از مسئولان امنیتی گردان‌های حزب‌الله چند روز پیش از حمله به پایگاه التاجی در صفحه توئیترش نوشت که حزب‌الله آمادگی کامل برای ضربه زدن به منافع آمریکا در عراق را دارد.

...