آمار جانگداز قربانيان كرونا در ۴۳۳ شهر كشور از ۱۰۳ هزار و ۴۰۰ نفر بيشتر است


فاجعه كرونا در ايران قبل از پاييز و اپيدمي آنفولانزا بالا مي گيرد


دبيرخانه شوراي ملي مقاومت ايران

سه شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۹ ـ ۱۴ سپتامبر ۲۰۲۰

معاون وزير بهداشت رژيم: طي يك هفته میزان بیماران و بستري ها در تهران روزانه از ۹۰۰ بیمار به ۱۸۰۰ بیمار افزایش یافت؛

زالی رئيس ستاد كرونا: در تهران در حال حرکت به سمت موج سوم هستیم. ورود موج سوم در تهران بسیار زودتر از سایر استان‌ها خواهد بود

سخنگوی وزارت بهداشت: در بوشهر،در هفته جاری شاهد افزایش ۳۶ درصدی تعداد مبتلایان هستیم.

دانشگاه علوم پزشکی قم: روز قبل شاهد یک پیک بزرگ در انتشار کرونا در قم بودیم که یک روز ۱۲۰ نفر بستری شدند. تاب‌آوری نظام سلامت به خطر افتاده است...مخالف برگزاری هرگونه تجمع حتی در اماکن باز هستیم. شاید فاجعه ای در راه باشد.

خانم مريم رجوي: بالا گرفتن مجدد فاجعه كرونا آنهم قبل از شروع پاييز و اپيدمي آنفولانزا، نتيجه سياست جنايتكارانه خامنه اي و روحاني است كه از يك سو مدارس را بدون كمترين آمادگي بهداشتي و پيشگيرانه بازگشايي كردند و از سوي ديگر بساط دجاليت و دين فروشي را تحت عنوان عزاداري ماه محرم براه انداختند


سازمان مجاهدين خلق ايران بعداز ظهر امروز سه‌شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۹ اعلام كرد آمار جانگداز جانباختگان كرونا در ۴۳۳ شهر از ۱۰۳هزار و ۴۰۰ نفر بیشتر است. شمار قربانيان در آذربایجان غربی به ۲۷۳۸ نفر، در البرز به ۲۹۳۶ نفر، در اصفهان به ۴۷۶۹ نفر، در تهران به ۲۴۹۹۵ نفر، در چهارمحال و بختیاری به ۷۵۹ نفر، در خراسان رضوی به ۷۴۶۳ نفر، در کهکیلویه و بویراحمد به ۷۱۵ نفر، در گلستان به ۲۹۴۱ نفر، در گیلان به ۴۲۸۱ نفر، در لرستان به ۴۶۰۳ نفر، در مازندران به ۵۰۱۲ نفر و در همدان به ۲۶۰۷ نفر رسيده است.
سخنگوي وزارت بهداشت شمار مبتلايان در ۲۴ ساعت گذشته را ۲۷۰۵ نفر اعلام كرد كه بالاترين رقم در يك ماه گذشته است. رئيسي معاون وزير بهداشت رژيم گفت: «هفته پیش نسبت به هفته قبل از آن، شروع خیز مجدد بیماری را شاهد هستیم و به عنوان مثال در تهران در مقایسه دو هفته اخیر با یکدیگر، میزان بیماران از روزانه ۹۰۰ بیمار به ۱۸۰۰ بیمار افزایش یافت؛ یعنی طی یک هفته میزان بیماران و بستری‌ها دو برابر شد. وی گفت: در برخی استانهای دیگر هم شاهد خیز بیماری هستیم» (ایسنا ۲۵ شهریور).

در تهران، زالی رئیس ستاد کرونا گفت: «آمار کرونا در تهران روند افزایشی دارد و پیش‌بینی ما این است که در تهران به سمت موج سوم کرونا در حال حرکت هستیم؛ ورود موج سوم در تهران بسیار زودتر از سایر استان‌ها شکل خواهد گرفت و آمار ۷۲ ساعت اخیر نیز نشان دهنده این است که تهران در وضعیت قرمز و جدیدی قرار دارد. آمار کرونا در تهران رو به افزایش است و نسبت به هفته‌های قبل، با افزایش آمار بستری و فوتی‌ در تهران روبه‌رو هستیم و پیشنهاد ما این است که محدودیت‌ها به خصوص دورکاری کارمندان مجدداً اعمال شود.در ۲۴ ساعت گذشته ۶۵۹ بیمار جدید در استان تهران بستری شده‌اند که ۱۴۳ بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شدند»(همشهری ۲۵ شهریور).

در قم، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گفت: «وضعیت قم فوق قرمز و نگران کننده است؛ روز قبل شاهد یک پیک بزرگ در انتشار کرونا در قم بودیم که یک روز ۱۲۰ نفر بستری شدند. ICU ها کاملاً پر شده و برخی بیماران خدمات ویژه را در اتاق های معمولی دریافت می کنند. تاب آوری نظام سلامت به مخاطره افتاده. تمامی تجمعات باید تعطیل شوند و باز هم تکرار می‌کنیم مخالف برگزاری هرگونه تجمع حتی در اماکن باز هستیم. شاید فاجعه ای در راه باشد. اگر به ازای هر صد هزار نفر سه نفر بیمار بستری داشته باشیم شرایط ما قرمز می شود، ولی روز گذشته به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر ۴ برابر یعنی ۱۲ نفر بستری داشتیم»(سایت خبر فوری۲۴ شهريور).

در اصفهان سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی با اعلام اینکه وضعیت شیوع کرونا در استان اصفهان هیچ نشانه ای از روند رو به بهبود ندارد، گفت: «تعداد موارد مثبت کرونا در حوزه دانشگاه علوم پزشکی در یک روز این هفته تقریباً یک سوم تعداد کل موارد کشور بود....از نظر تعداد موارد ابتلا به کرونا، مشابه پیک اول در اسفند ماه هستیم، درحالی که از نظر شیوع بیماری وضعیت به مراتب بدتری نسبت به پیک اول کرونا داریم» (ایسنا ۲۵شهریور).

در بوشهر، سخنگوی وزارت بهداشت گفت:«در هفته جاری شاهد افزایش ۳۶ درصدی مبتلایان هستیم. بروز موارد بستری و فوت در این استان همچنان بالاتر از میزان متوسط کشوری بوده و وضعیت بیماری در اغلب شهرستان‌های استان، حساس و شکننده است»(ایرنا ۲۵ شهریور).

خانم مريم رجوي بالا گرفتن مجدد موج كرونا را آنهم قبل از شروع پاييز و اپيدمي آنفولانزا، نتيجه سياست جنايتكارانه خامنه اي و روحاني خواند كه از يك سو مدارس را بدون كمترين آمادگي بهداشتي و پيشگيرانه، بازگشايي كردند و از سوي ديگر بساط دجاليت و دين فروشي را تحت عنوان عزاداري ماه محرم براه انداختند. كرونا در ايران مي توانست ابعاد بسيار محدودتري داشته باشد و آنچه اين روزها در ايران جريان دارد قابل اجتناب بود.