تجمع اهالی شهر سیریک و بستن جاده میناب - جاسک


آدینه ۲۵ مهر ۱۳۹۹ ـ ۱۶ اکتبر ۲۰۲۰

روز آدینه 25 مهر، اهالی شهرسیریک در استان هرمزگان با برپایی تجمع وبستن جاده میناب – جاسک در دو راهی گروگ با آتش زدن لاستیک های خودرو به کشته و زخمی شدن دو سوخت بر براثرشلیک ماموران دریابانی اعتراض کردند.
به گزارش کمپین فعالان بلوچ، دو نفر از اهالی بلوچستان به نام های محمد رستم زاده وعلی عاشوری نیا به دلیل نبود شغل مناسب مشغول برای تامین معیشت به کار سوخت بری با قایق های خود بودند که قایق هایشان توسط نیروهای دریابانی سیریک توقیف می شود که محمد و علی برای مانع شدن از مصادره ی سوخت ها توسط ماموران با برخوردی آرام به سمت آنها رفته که مورد هدف تیراندازی ماموران دریابانی قرار می گیرند.
بر اثر تیراندازی ماموران دریابانی، محمد از ناحیه شکم و علی از ناحیه پا به شدت زخمی شده که محمد بر اثر خونریزی شدید و عدم اعزام به موقع، در بیمارستان ابوالفضل میناب جان خود را از دست داد.
بنابه گزارش همین منبع،پس از اطلاع رسانی خبر کشته شدن محمد توسط ماموران دریابانی سیریک، اهالی این شهر در اعتراض به کشته و زخمی شدن این دو نفر، محور میناب به جاسک در دو راهی گروگ را با ایجاد راهبندان و آتش زدن لاستیک های خودرو بستند.