اعتصاب و تجمع 3 روزه کارگران فضای سبز شهرداری منطقه 3 خرم‌آباد


چهارشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۹ ـ ۲۴ فوریه ۲۰۲۱

کارگران فضای سبز شهرداری منطقه 3 خرم‌آباد برای اعتراض به نداشتن امنیت شغلی بدلیل بکارگیری زندانیان وخطراخراج از کار وپرداخت نشدن 8 ماه حقوق دست به اعتصاب 3 روزه زدند وتجمعاتی را مقابل استانداری و شهرداری وشورای شهر برپاکردند.
به گزارش فارس، یکی از کارگران فضای سبزشهرداری منطقه 3 خرم‌آباد گفت: اخیرا شهرداری کار بخش فضای سبز منطقه 3 را به سازمان زندانها تحویل داده و بناست همه کارگرهایی که در این بخش کارمی‌کردند اخراج و افراد زندانی جایگزین آنها شود.
وی افزود: روز دوشنبه 4 اسفند به خاطر این مشکل مقابل استانداری لرستان تحصن داشتیم تا شاید مسئولان مانع از این کار شوند و مشکل حل و فصل شود.
این کارگر شهرداری اضافه کرد: هرچند حقوق به موقعی دریافت نمی‌کنیم و اکنون نیز 8 ماه حقوق معوق داریم اما در این اوضاع اقتصادی و بیکاری در جامعه ما نمی‌خواهیم همین کار را از دست بدهیم از طرفی خدا را خوش نمی آید که کارگری که 10 تا 15 سال سابقه دارد به راحتی اخراج و از کار بیکار شود.
یکی دیگر از کارگران فضای سبز شهرداری منطقه 3 خرم‌آباد گفت: روز گذشته(دوشنبه 4 اسفند) اداره زندان‌ها فضای سبز را تحویل گرفت و کارگرها اخراج شدند و مطرح کردند که تنها سرکارگرهای بازنشسته را برای کار نگه می‌داریم که با این حساب در این مجموعه این وضعیت تنها شامل حال دو نفر می‌شود و مابقی باید اخراج شوند.
وی تصریح کرد: هم اکنون در این بخش 140 نفر مشغول کار است اما در فصل گرم و تابستان این نیروها به حدود 300 نفر افزایش پیدا می‌کند.
این کارگر شهرداری افزود: روز گذشته(دوشنبه 4 اسفند) مقابل استانداری تجمع داشتیم و در نهایت مسئولان قول رسیدگی به موضوع را دادند اما باید گفت مسئولان وعده زیاد می‌دهند و به حرفشان عمل نمی‌کنند.
وی به مشکلات مالی و معیشتی کارگران اشاره کرد و افزود: در این اوضاع اقتصادی 8 ماه حقوق طلب داریم و یک ریال از آن را پرداخت نکرده‌اند حال به جای اینکه مشکلاتمان را برطرف کنند می‌خواهند از کار هم بیکارمان کنند.
این کارگر فضای سبز عنوان کرد: ما مشکلی با کار کردن افراد زندانی نداریم فقط انصاف نیست در این اوضاع کارگرهای با سابقه قبل اخراج شوند و تنها نیروهای زندان به کارگیری شوند.
معاون توسعه و مدیریت منابع انسانی شهرداری خرم‌آباد دررابطه با اعتراض این کارگران گفت:این کارگران نیروهای شرکت پیمانکاری بودند که امسال مسئولیت فضای سبز این منطقه را بر عهده داشته‌ و با توجه به برنده شدن پیمانکار جدید و اینکه این پیمانکار قصد استفاده از آنان را ندارد دست به اعتراض زده‌اند.