تسخیر پاسگاه کوین زاهدان توسط معترضان

رادیوفردا
همزمان با گزارش‌ها درباره اعتصاب و تعطیلی اصناف در چند شهر استان سیستان‌ و ‌بلوچستان در اعتراض به «کشته شدن سوخت‌بران»، روز چهارشنبه تصاویری از ورود معترضان به یک پاسگاه در شهر زاهدان منتشر شده است.

در همین روز، مولوی عبدالحمید، امام جمعه اهل سنت زاهدان، در یک فایل صوتی عموم مردم منطقه را به ارامش، کنترل احساسات و خویشتن‌داری دعوت کرده‌ است.

تصاویر منتشر شده در شبکه اجتماعی نشان می‌دهد که شماری از معترضان با ورود به «پاسگاه نیروی انتظامی کورین» به ساختمان و یک خودرو در محوطه این پاسگاه آسیب وارد می‌کنند.

در همین حال گزارش‌ها حاکی است که درگیری‌ها در بخش کورین شامگاه چهارشنبه ادامه داشته است.

از سوی دیگر فرماندار شهرستان زاهدان هم گفته است، در «حمله اشرار مسلح با سلاح‌های سبک و نارنجک‌انداز به پاسگاه کورین زاهدان» یک نیروی انتظامی کشته شده است.

به گزارش ایرنا، ابوذر مهدی نخعی با اشاره به گزارش‌ها در خصوص کشته شدن سوخت‌بران پاسگاه شمسر سراوان، گفته است به این دنبال این موضوع «عناصر شرور» با «سلاح‌های سبک و نارنجک انداز به قصد تصرف پاسگاه کورین و قلعه بید به این پاسگاه حمله کردند.»

فرماندار زاهدان با این حال تاکید کرده است که «آرامش در سراسر شهرستان زاهدان و بخش های تابعه برقرار است.»

در همین زمینه، تصاویر ویدئویی از اعتراضات در شهرهای خاش، ایرانشهر و سراوان در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است.

گزارش شبکه‌های اجتماعی نیز حاکی است در شهر زاهدان تدابیر امنیتی تشدید شده است و مغازه‌ها و بازارهای این شهر در روز چهارشنبه تعطیل شده‌اند.


مولوی عبدالحمید مردم را به آرامش و خویشتن‌داری دعوت کرد

در همین حال، مولوی عبدالحمید، امام جمعه اهل سنت زاهدان، در یک فایل صوتی عموم مردم استان سیستان و بلوچستان به آرامش و خویشتن‌داری دعوت کرده‌است.

او همچنین از جوانان مردم خواسته است ضمن کنترل احساسات خود از حمله به ادارات عمومی خودداری کنند.

مولوی عبدالحمید در ادامه از مسئولان خواسته است در خصوص حادثه روز دوشنبه که به کشته و مجروح شدن شماری منجر شد، بیطرفانه رسیدگی کنند.

امام جمعه اهل سنت زاهدان همچنین از مسئولان( جمهوری اسلامی) خواست به وضعیت معیشت و اشتغال در استان سیستان و بلوچستان توجه کنند.

گزارش‌ها حاکی است که روز دوشنبه، چهارم اسفند، در جریان تیراندازی نیروهای سپاه پاسداران در مناطق مرزی شهرستان سراوان به سمت گروهی از سوخت‌بران، دست‌کم دو شهروند کشته و دو تن دیگر زخمی شدند.

این در حالی است که برخی منابع خبری دیگر شمار کشته شدگان این حادثه را « ۱۰ نفر» اعلام کرده‌اند.

بر اساس ویدئوهایی که روز گذشته در شبکه‌های اجتماعی به ویژه توییتر منتشر شد، شماری از خانواده‌ای سوخت‌بران آسیب‌دیده پس از تجمع مقابل ساختمان فرمانداری سراوان، وارد این ساختمان شد‌ند.


...