وزیر دفاع فرانسه خواستار تقویت امنیت سایبری شد

ایرنا
«ژان دیو لو دریان» وزیر دفاع فرانسه گفت: کشورش باید با توجه به احتمال تهدید حملات سایبری مشابه در آمریکا، امنیت سایبری را تقویت کند.

این مقام فرانسوی روز یکشنبه در مصاحبه با هفته نامه «ژورنال دو دیمانش/ Journal du Dimanche» گفت: تهدیدی واقعی علیه زیرساخت های غیرنظامی همچون برق، حمل ونقل، آب ومخابرات وجود دارد.

وی بااشاره به حمله سایبری به ایستگاه تلویزیونی «تی وی 5 مونده» درسال 2015 تاکید کرد که زیرساخت های غیرنظامی فرانسه و اصول دمکراتیک و رسانه ها با خطر بزرگ حملات سایبری مواجه هستند.

لو دریان گفت: نباید فکر کرد که فرانسه نمی تواند با حمله سایبری مواجه شود. تعداد حملات سایبری علیه وزارت خانه من هر ساله دوبرابر می شود. سرویس های امنیتی ما در سال 2016 میلادی از حدود 24 هزار حمله خارجی جلوگیری کردند.

وزیر دفاع فرانسه افزود که کشورش باید بتواند از خود در مقابل حملات سایبری دفاع کرده و آماده حملات در صورت لزوم شود.

لو دریان تاکید کرد که تعداد کارشناسان امنیت سایبری تا سال 2019 دوبرابر خواهند شد و به 2 هزار و 600 کارشناس افزایش خواهد یافت.

وی در رابطه با اتهام روسیه درباره مداخله در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا گفت؛ «اگر واقعا در این انتخابات دستکاری شده باشد این امر مداخله ای غیرقابل تحمل است زیرا هدف قرار دادن روند انتخابات به معنای حمله به حاکمیت و شالوده دمکراتیک یک کشور است.»

جامعه اطلاعاتی آمریکا روز جمعه گزارش کرد کاملا اطمینان دارد که روسیه در انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 آمریکا مداخله کرده است. این گزارش بر اساس اطلاعات منابع مختلفی منتشر شده است و نسخه غیرمحرمانه گزارش اطلاعاتی جامع در ارزیابی فعالیت های روسیه و مقاصد آن در انتخابات آمریکا است.

روسیه بارها چنین اتهامی را رد کرده و آن را بهیوده و تلاشی برای انحراف افکار عمومی از افشای فساد و سایر مسائل داخلی آمریکا توصیف کرده است.

به گزارش ایرنا، چندی پیش رئیس ستاد نیروهای مسلح فرانسه خواستار افزایش بودجه دفاعی برای مقابله با تهدیدات امنیتی علیه این کشور شد.

ژنرال «پیر دو ویلیه» (Pierre de Villiers) درگفت و گو با نشریه «لزکو» (Les Echos)، اعلام کرد که دستیابی به این مهم، امنیت فرانسه و فرانسوی ها را در طول زمان در برابر طیف گسترده ای از خطرات تضمین می کند.

«فرانسوا اولاند» روز جمعه در پایگاه هوایی 118 واقع در «مون دو مارسان» با بیان اینکه بودجه دفاعی این کشور بیش از 1.8 درصد تولید ناخالص ملی است، گفت: این بودجه باید در مدت پنج سال به دو درصد این شاخص افزایش یابد.

بودجه دفاعی پیشنهادی فرانسه برای سال آتی میلادی1.77 درصد تولید ناخالص داخلی این کشور ومعادل 32 میلیارد و 700 میلیون یورو است. فرانسه در قبال ناتو متعهد است که تا سال 2025 میلادی معادل 2 درصد تولید ناخالص داخلی خود را به بودجه نظامی اختصاص دهد.