العبادی: برخی گروه‌ها در عراق از تظاهرات‌ سوءاستفاده می‌کنند

ایسنا
نخست‌وزیر عراق ضمن تأکید بر اهمیت تظاهرات مسالمت‌آمیز گفت: خرابکاران و گروه‌هایی در عراق هستند که از تظاهرات سوءاستفاده می‌کنند.

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری سومریه نیوز، حیدر العبادی، نخست‌وزیر عراق در کنفرانس مطبوعاتی گفت: دولت بر اهمیت تظاهرات مسالمت‌آمیز تأکید دارد اما خرابکاران و گروه‌هایی هستند که از تظاهرات سوءاستفاده می‌کنند. ما نباید اجازه بدهیم کشور وارد جنگ داخلی شود و نباید هدف مهمتر را فراموش کنیم.

العبادی گفت: هدف قرار دادن بغداد با موشک اقدامی جنایتکارانه است و من از همگان می‌خواهم برای شناسایی کسانی که به شهروندان آسیب می‌رسانند با ما همکاری کنند. ما تحقیقاتی را درباره موشک‌ها انجام دادیم تا چنین نقض‌هایی دیگر صورت نگیرد.

وی تأکید کرد: خرابکارانی هستند که جوانان را به سمت درگیری با نیروهای امنیتی در تظاهرات می‌کشانند. ما به گزارشاتی از سوی وزارت بهداشت درباره کشته شدن پنج تظاهرکننده دست یافتیم که به ضرب گلوله کشته نشده‌اند.

بغداد روز شنبه صحنه تظاهرات گسترده هواداران مقتدی صدر، رهبر جریان صدر عراق بود. تظاهرکنندگان خواهان تغییر کمیته عالی انتخابات بودند. در پی درگیری نیروهای امنیتی با تظاهرکنندگانی که قصد داشتند وارد منطقه الخضرا شوند، چند تن از دو طرف کشته و زخمی شدند.

العبادی گفت: عملیات نظامی علیه داعش برای ناکام گذاشتن تمامی تلاش‌های این گروه ادامه دارد. اولویت کنونی آزادی خاک عراق است. ما شاهد کاهش حمایت بین‌المللی از نیروهای عراقی در جنگ علیه تروریسم نیستیم.

وی تأکید کرد: عراق برای ممانعت از مداخله خارجی در امور داخلی‌اش تلاش می‌کند.

انتهای پیام