امضای توافقنامه‌های همکاری پادشاهی سعودی و چین به ارزش ۶۵ میلیارد دلار

العربیه فارسی
در پنجمین ایستگاه سفر آسیایی پادشاه سعودی، ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود، روز چهارشنبه 15 مارس در راس هیاتی بلندپایه وارد پکن پایتخت چین شد و از سوی رئیس‌جمهوری خلق چین و مقامات بلندپایه این کشور مورد استقبال رسمی قرار گرفت.

در این دیدار دو طرف درباره مسائل مربوط به روابط دو کشور بحث و گفت‌وگو کرده و توافقنامه‌های همکاری‌های دوجانبه در زمینه‌های مختلف امضاء کردند. حجم توافقنامههای امضاء شده میان چین و پادشاهی سعودی بیش از ۶۵ میلیارد دلار اعلام شده است.

موضوع توافقنامه‌های دو طرف، از سوی مشاور دولت چین و پس از مراسم ضیافت ناهار رسمی که به افتخار پادشاه سعودی ترتیب داده شده بود، اطلاع‌رسانی شد.

پکن پنجمین ایستگاه سفر آسیایی ملک سلمان بن عبدالعزیز است. او پیش از چین به ژاپن سفر کرده و طی چهار روز حضور در آن کشور با امپراطور ژاپن، نخست وزیر آن کشور و دیگر مقامات عالیرتبه ژاپنی دیدار کرد.

در سفر تاریخی پادشاه سعودی به کشورهایی آسیایی که از ۲۶ فوریه آغاز شد، ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود پیش از چین، به مالزی، اندونزی، برونئی و ژاپن سفر کرد. در ادامه این سفر خادم حرمین شریفین از مالدیو و اردن نیز دیدن خواهد کرد.