تیراندازی در خیابان شانزلیزه پاریس/ ۲ مامور پلیس کشته و زخمی شدند/ مرگ عامل تیراندازی

خبرگزاری میزان
شب گذشته در پی تیراندازی افراد مسلح در خیابان شانزلیزه پاریس 2 مأمور پلیس کشته و زخمی شدند و عامل این حمله مسلحانه نیز به ضرب گلوله پلیس کشته شد و گروه تروریستی داعش مسئولیت این حمله را به عهده گرفت.
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری میزان، شب گذشته در پی تیراندازی افراد مسلح در خیابان شانزلیزه پاریس 2 مأمور پلیس کشته و زخمی شدند و عامل این حمله مسلحانه نیز به ضرب گلوله پلیس کشته شد و گروه تروریستی داعش مسئولیت این حمله را به عهده گرفت.

در پی این حادثه شمار زیادی از نیروهای پلیس فرانسه در خیابان‎های پاریس مستقر شدند و پلیس فرانسه بدون ارائه توضیحی از اهالی پاریس خواست از اطراف خیابان شانزلیزه دور شوند.

وزارت کشور فرانسه نیز درباره چگونگی وقوع این حمله تروریستی اعلام کرده است که ساعت 9 شب به وقت محلی شخصی از خودروی خود در کنار اتوبوس پلیس پیاده شده و مأموران پلیس را هدف گلوله قرار داده است.

این حمله تروریستی در حالی رخ داده است که سه روز دیگر قرار است انتخابات ریاست جمهوری در کشور فرانسه برگزار شود و «فرانسوا اولاند» رئیس‌جمهور فرانسه ساعتی پس از تیراندازی در شانزه‌لیزه، در صفحه تلویزیون ظاهر شد و با مردم کشورش در این باره سخن گفت.

اولاند گفت که شواهد موجود از «تروریستی» بودن حمله شانزه‌لیزه حکایت می‌کند و به نیروهای امنیتی تأکید کرد که تمام تلاش خود را برای تأمین امنیت انتخابات ریاست‌جمهوری پیش رو به کار ببندند.

در پی این حمله تروریستی فرنسوا فیون واستار لغو شدن تمامی تجمعات انتخاباتی در این کشور شد و نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری در این کشور سخنرانی‌های خود در روز جمعه را لغو کردند.

گروه تروریستی داعش مسئولیت این حمله تروریستی را برعهده گرفت و در سایت خود موسوم به «الاعماق» اعلام کرد که «ابویوسف البلجیکی» یکی از نیروهایش عامل حمله به منطقه شانزه لیزه واقع در مرکز پاریس بوده است.

از حدود دوسال پیش تاکنون پاریس شاهد حملات تروریستی بوده و به همین دلیل وضعیت ویژه در این شهر برقرار است.