آمریکا اتباع خود را از سفرهای غیرضروری به پاکستان منع کرد

ایرنا
وزارت امور خارجه آمریکا با انتشار بیانیه ای از پاکستان به عنوان کشوری خطرناک یاد کرده و اتباع خود را از سفرهای غیرضروری به پاکستان منع کرد.

به گزارش رسانه های پاکستان، ایالات متحده آمریکا، پاکستان را در رده بندی امنیتی خود در سطح 4 و در ردیف کشور با احتمال وقوع بالای حملات تروریستی تعریف کرده است.

وزارت خارجه آمریکا در این بیانیه از اتباع آمریکایی خواسته است که به دلیل وقوع حلات تروریستی، در خصوص سفر به پاکستان تجدید نظر کنند.

وزارت امور خارجه آمریکا در این بیانیه به اتباع این کشور هشدار داده است که به ایالت بلوچستان، ایالت خیبر پختونخوا (KPK)، مناطق قبیله ای فدرال (FATA) و منطقه آزاد کشمیر سفر به دلیل احتمال حملات تروریستی و درگیری های مسلحانه سفر نکنند.

وزارت خارجه آمریکا بیست و یکم فروردین ماه سال 95 نیز طی بیانیه ای از شهروندان خود خواسته بود تا از سفر های غیر ضروری به پاکستان خودداری کنند.

بر اساس بیانیه منتشر شده در آن زمان، به دلیل حملات تروریستی متعدد در پاکستان و افزایش ناامنی ها در پاکستان، وزارت خارجه آمریکا طی بیانیه ای از شهروندان خود خواست تا از سفرهای غیر ضروری به پاکستان خودداری کنند.

نخستین هشدار آمریکا به اتباع خود برای منع سفر به پاکستان، شانزدهم آوریل ۲۰۱۵ اعلام شد.