بیش از ۶۰۰ نفر در ناآرامی‌های تونس دستگیر شده‌اند

دویچه وله
موج ناآرامی‌ها در تونس کماکان ادامه دارد. اعتراضات وسیع مردم وارد سومین روز خود شده است. وزارت کشور تونس خبر از دستگیری صدها نفر داده است. دست‌کم ۲۱ مامور پلیس نیز در جریان این اعتراضات مصدوم شده‌اند.


دولت تونس برای کنترل و مهار اعتراضات اجتماعی ارتش را به میدان فرستاده است. گرانی و همچنین مالیات‌های سنگین باعث اعتراض وسیع مردم این کشور شده است.

خبرگزاری رویترز با انتشار گزارشی از ادامه ناآرامی‌های سیاسی در تونس خبر می‌دهد. بر اساس گزارشی که روز پنج‌شنبه ۱۱ ژانویه (۲۱ دی‌ماه) منتشر شده، دولت در شهرهای سوسه، کبیلی، بنزرت و شماری دیگر از شهرهای این کشور برای مقابله با اعتراضات و ناآرامی‌ها از سربازان ارتش استفاده کرده است.مردم در اعتراض به سیاست‌های اقتصادی دولت مرکز نیروهای انتظامی در منطقه تاله واقع در نوار مرزی تونس با الجزایر را به آتش کشیدند. پلیس و نیروهای انتظامی مستقر در این مرکز ناگزیر به عقب‌نشینی شده‌اند.

وزارت کشور تونس اعلام کرده است شماری از سربازان ارتش برای جلوگیری از حملات مردم، در نزدیکی بانک‌ها، ادارات پست و مراکز دولتی مستقر شده‌اند.

بر اساس اخبار منتشرشده از سوی خبرگزاری‌ها تنها در نخستین ساعات بامدادی روز پنجشنبه ۳۳۰ نفر به اتهام "خرابکاری" بازداشت شده‌اند. بر اساس آمار منتشرشده از سوی وزارت کشور تونس، تعداد کسانی که در رابطه با ناآرامی‌های اخیر بازداشت شده‌اند به ۶۰۰ نفر رسیده است. افزون بر آن یک نفر نیز در جریان این تظاهرات به قتل رسیده است. هنوز علت مرگ این فرد اعلام نشده است.