حکم دیوان عالی اروپا: والدین‌ پناهجویان نوجوان حق دارند به آنها بپیوندند

دویچه وله
دیوان عالی اروپا حقوق قانونی پناهجویانی را که به سن قانونی نرسیده‌اند تقویت کرد. برخلاف آنچه که دولت آلمان اعمال کرده، فامیل درجه یک این پناهجویان حق دارند به آنها بپیوندند، حتی پس از آنکه آنها به سن قانونی می‌رسند.
روز پنجشنبه (۱۲ آوریل / ۲۱ فروردین) دیوان عالی اروپا حکمی را صادر کرد که بر اساس آن مادر و پدر پناهجویانی که هنگام تقاضای پناهندگی زیر سن قانونی بوده‌اند محق خواهند بود، به فرزندشان بپیوندند، حتی اگر فرد پناهجو هنگام موافقت با تقاضای پناهندگی‌اش به سن قانونی رسیده باشد.
ر اساس قوانین و مقررات آلمان پیوستن اعضای خانواده پناهجویان خردسال به آنها مجاز است اما اجازه اقامت والدین پس از آنکه پناهجو به سن قانونی می‌رسد، لغو خواهد شد.

شوراهای ایالتی آلمان در ژانویه سال جاری طرحی را تصویب کردند که بر اساس آن از ماه اوت سال جاری ماهانه یکهزار تن از افراد خانواده پناهجویان می‌توانند به آنها ملحق شوند.


این مقررات همسران پناهجویان را نیز شامل می‌شود.

اکنون با حکم دیوان عالی اروپا، مقررات تمامی کشورهای اروپایی در این زمینه لغو می‌شود و آنها موظف به اجرای حکم این دیوان هستند.

دولت آلمان در سال ۲۰۱۶ قانون الحاق خانواده‌های پناهجویان به آنان را به خاطر شمار بالای پناهجویان این کشور برای مدت دو سال به حالت تعلیق درآورده بود.