روسیه خروج ناوهای خود ازطرطوس سوریه راتکذیب کرد

ایرنا
منابع نظامی و دیپلماتیک روسیه خروج ناهای جنگی این کشوراز پایگاه های خود در بندر طرطوس به دلیل ترس از حمله احتمالی آمریکا به سوریه را تکذیب کردند.

اسپوتنیک نامی از منابع خود نبرد اما به نقل از آنان اعلام کرد: به ویژه به افرادی که تخصص ندارند، یادآوری می کنیم که نیروی دریایی روسیه از این بندر (طرطوس) برای تدارکات و انتقال تجهیزات مورد نیاز و تعمیرات استفاده می کند.

در این گزارش آمده است: کشتی های جنگی روسیه برای این منظور به بندر می آیند و پس از پایان کار خود به دریا برای انجام ماموریت باز می گردند.

پیشتر گزارش شده بود که هفت کشتی نظامی روسیه، دو قایق و یک زیردریایی دیزل، بندر طرطوس را به دلیل تصمیم احتمالی آمریکا برای حمله به سوریه ترک کرده اند.

به گزارش ایرنا، تروریست های ضدسوری مدعی شده اند که شهر دومای سوریه شامگاه شنبه (18 فروردین ماه)، هدف بمباران شیمیایی قرار گرفت که در جریان آن 75 تن کشته و ده ها تن مصدوم شدند.

این در حالی است که دولت سوریه، هر گونه دخالتی را در این حمله شیمیایی رد کرده و سفیر و معاون نماینده روسیه در سازمان ملل متحد هم استفاده از سلاح شیمیایی را روش کثیف تروریست ها برای جلب توجه دانسته است.

در مقابل دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا تهدید کرد که واشنگتن به زودی به این موضوع واکنش نشان خواهد داد.