روسیه: خواهان مذاکره میان ایران و اسرائیل هستیم

العربیه
سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه پنجشنبه 10، نسبت به تنش روی داده میان ایران و اسرائیل در سوریه، ابراز نگرانی کرد و دو طرف را به «مذاکره» فرا خواند.

به گزارش خبرگزاری‌ها، لاوروف که در کنفرانس خبری مشترک با هایکو ماس وزیر امور خارجه آلمان در مسکو سخن می‌گفت، اظهار داشت که مسکو، ایران و اسرائیل را به دوری از هر اقدامی که به جنگ منتهی می‌شود، فراخواند.

لاوروف گفت که ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهوری روسیه، با بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر اسرائیل، درباره خطر افزایش تنش با ایران، گفت‌وگو کرد.

از سویی هایکو ماس وزیر امور خارجه آلمان، آن‌چه اقدام تحریک آمیز ایران علیه اسرائیل نامید را محکوم کرد. او در عین حال گفت: «خواهان آرامش و عدم افزایش تنش هستیم».

ارتش اسرائیل بامداد پنجشنبه 10 مه در بیانیه‌ای که آن را خبرگزاری‌های محلی پخش کردند، اعلام کرد که اسرائیل، ده‌ها موضع ایرانی را در سوریه در واکنش به حمله موشکی به پایگاه‌هایش در بلندی‌های اشغالی جولان، هدف قرار داد.

در بیانیه ارتش اسرائیل آمده است که قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس، بازوی برون مرزی سپاه پاسداران ایران، فرماندهی حملات موشکی به پایگاه‌های اسرائیل در بلندی‌های جولان را بر عهده داشت.

از سویی جاناتان کانریکوس سخنگوی ارتش اسرائیل گفت که تل‌آویو سرائیل از پیش، روسیه را در جریان حملات خود که مواضعی در سوریه را هدف گرفت، قرار داده بود.