مالکی تداوم اختلافات بر سر تکمیل کابینه را خطرناک دانست

ایرنا
'نوری مالکی' دبیرکل حزب الدعوه عراق، بروز اختلاف و تنش در جلسه سه شنبه شب پارلمان عراق و ناکامی در تکمیل کابینه این کشور را دارای تبعات خطرناک دانست.

به گزارش خبرگزاری سومریه نیوز، مالکی در اظهاراتی با ابراز نگرانی از حوادث پیش آمده در جلسه پارلمان، همه نیروهای سیاسی عراق را به کنار گذاشتن اختلافات و تلاش برای تکمیل کابینه فراخواند.

وی درگیری در پارلمان و ناتمام گذاشتن جلسه انتخاب 8 وزیر باقیمانده از کابینه عادل عبدالمهدی نخست وزیر جدید این کشور را، یک ناکامی خطرناک و نگران کننده دانست و خواستار تکمیل کابینه در اسرع وقت شد.

جلسه عصر سه شنبه پارلمان عراق که قرار بود برای تکمیل کابینه تشکیل شود در دقایق اولیه به درگیری لفظی و سپس تشنج و بی نظمی کشیده شد.

در این جلسه قرار بود 8 وزیر باقیمانده از کابینه 'عادل عبدالمهدی' نخست وزیر این کشور بویژه وزرای کشور و دفاع از پارلمان رای اعتماد بگیرند.

اختلاف ائتلاف های پارلمانی بر سر نامزدهای پیشنهادی نخست وزیر، ابتدا برخی جلسات میان حزبی و همچنین سران ائتلاف ها با رئیس پارلمان را موجب شد اما بدلیل نرسیدن به توافق به درگیری در صحنه پارلمان کشیده شد.
در این درگیری ها، برخی نمایندگان علیه یکدیگر و روسای احزاب شعار سر داده و یکدیگر را به ناتوانی و سهم خواهی از دولت متهم کردند.

سرانجام قرار شد بحث تکمیل کابینه در جلسه فردا پنجشنبه پارلمان عراق از سر گرفته شود.