رهبر گروه اخوان‌المسلمین مصر بار دیگر به حبس ابد محکوم شد

ایرنا
دادگاه مصر «محمد بدیع» رهبر گروه «اخوان‌ المسلمین» مصر و معاون اول او را بار دیگر به حبس ابد محکوم کرد.

به گزارش روز پنجشنبه «رویترز عربی»، دادگاه جنایی قاهره بدیع و «خیرت الشاطر» معاون اول وی و چهار تن از اعضای دیگر این گروه را در ارتباط با پرونده موسوم به «حوادث دفتر ارشاد» که مربوط به درگیری های سخت در اطراف دفتر اصلی گروه اخوان المسلمین در قاهره در سال 2013 است، به حبس ابد محکوم کرد.

سال ۲۰۱۳ و در پی عزل «محمد مرسی» رئیس جمهوری وابسته به گروه اخوان المسلمین، نیروهای ارتش مصر، بدیع و چند نفر از نزدیکانش را در دفتر ارشاد بازداشت کردند. همان زمان اعلام شد آنها به سلاح و مهمات مجهز بودند و قصد داشتند که اقداماتی انجام دهند.

دادگاه کیفری مصر پیش از این در حکمی بدیع به همراه ۶۴ تن از اعضای این گروه را به اتهام ارتکاب جرایم خشونت آمیز و کشتار در استان 'المنیا' در جریان متفرق کردن تجمع کنندگان حامی اخوان المسلمین در میدان «رابعه العدویه» در سال ۲۰۱۳ به حبس ابد محکوم کرده بود.

در آگوست سال ۲۰۱۳ شهر «العدوه» در استان المنیا در مصر شاهد درگیری و اغتشاشاتی بود که طی این درگیری ها به یک مرکز پلیس در این شهر حمله شد و افسر نیز کشته شده است. دولت مصر گروه اخوان المسلمین را به دست داشتن در این حمله متهم کرده است .

اعضا و حامیان گروه اخوان المسلمین در سال 2013 در اعتراض به سرنگونی مرسی رئیس جمهوری پیشین در میدان رابعه العدویه تظاهرات و تجمع کرده بودند.

مقام های مصری از سال 2013 گروه اخوان المسلمین را در فهرست گروه های تروریستی قرار داده اند. از زمان برکناری مرسی فشار علیه اخوان المسلمین افزایش یافته است.