ترامپ: دیگر با سفیر بریتانیا کار نخواهیم کرد

بی بی سی
دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا با تشدید حمله به سفیر بریتانیا در واشنگتن گفته است که "دیگر با او کار نخواهیم کرد."

او در یک رشته توییت در روز دوشنبه گفت که سر کیم داروک "در آمریکا فردی مورد علاقه یا خوش چهره نیست."

سر کیم در یک رشته ایمیل هایی لو رفته دولت ترامپ را "ناکارآمد" توصیف کرده بود.

توییت های آقای ترامپ بعد از آن بود که ترزا می نخست وزیر بریتانیا گفت که هرچند با سر کیم موافق نیست اما به او "اعتماد کامل" دارد.

سخنگوی نخست وزیر بریتانیا لو رفتن این ایمیل ها را "کاملا غیرقابل قبول" توصیف کرده و گفته بود که دفتر نخست وزیر با کاخ سفید تماس گرفته است.

آقای ترامپ پیشتر در واکنشی به نشت این ایمیل ها گفته بود که "ما طرفدار سفت و سخت این شخص نیستیم و او به خوبی به بریتانیا خدمت نکرده است."

او بار دیگر در ارزیابی تندی از مدیریت برگزیت (خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا) توسط خانم می آن را "آشفته" توصیف کرد.

او نوشت: "من به شدت از نحوه مدیریت برگزیت توسط نخست وزیر ترزا می انتقاد داشته ام. او و نمایندگانش واقعا چه وضع آشفته ای درست کرده اند. من راه را به او نشان دادم، اما او تصمیم گرفت مسیر دیگری را در پیش بگیرد. من سفیر را نمی شناسم، اما او فردی مورد علاقه..."

"... یا خوش چهره در آمریکا نیست. ما دیگر با او کار نخواهیم کرد. خبر خوب برای بریتانیای محشر اینکه نخست وزیر جدیدی خواهند داشت. درحالی که من کاملا از دیدار رسمی ماه پیش از این کشور لذت بردم، اما این ملکه بود که بیش از هر کس تحسین مرا برانگیخت!".

یک سخنگوی دولت بریتانیا به بی بی سی گفت: "ما در گفتگو با کاخ سفید به روشنی گفته ایم که چقدر از نشت این پیام ها متاسفیم. انتشار گزینشی بخش هایی از ایمیل های نشت کرده منعکس کننده رابطه تنگاتنگ دو کشور و ارزشی که ما برای آن قائلیم نیست."

"ما در عین حال بر اهمیت توانایی سفرا در ارائه ارزیابی ای صادقانه و بی خدشه از اوضاع سیاسی کشورهای محل خدمت خود تاکید کرده ایم."

او افزود: "سر کیم داروک همچنان از اعتماد کامل نخست وزیر برخوردار است."