ائتلاف عربی: جدایی طلبان خروج از تاسیسات و اماكن دولتی در عدن را آغاز کردند

العربیه
یک منبع رسمی از نیروهای ائتلاف عربی به رهبری سعودی روز یکشنبه 11 اوت گفت، نیروهای شورای انتقالی جنوب (جدایی‌طلبان یمن ) خروج از برخی از مقرهای دولت قانونی یمن از جمله کاخ ریاست جمهوری «معاشیق» که اخیراً طی درگیری مسلحانه با نیروهای دولتی به کنترل خود درآورده‌اند را آغاز کردند.

ائتلاف عربی ضمن استقبال از اقدام شورای انتقالی جنوب برای خروج از تاسیسات، نهادها و مقرهای دولتی، این اقدام را گامی مثبت دانست.

ائتلاف عربی اعلام کرد روند عقب نشینی نیروهای شورای انتقالی جنوب از دیگر تاسیسات دولتی را از نزدیک زیر نظر خواهد داشت.

این منبع گفت:«عیدروس رئیس شورای انتقالی جنوبی، به فرماندهی ائتلاف عربی در عدن اطلاع داد که او به تمام خواسته‌های ائتلاف از جمله عقب نشینی از مواضعی که در کنترل دارد، پایبند خواهد بود و دعوت پادشاهی عربی سعودی برای نشست شورای انتقالی و دولت قانونی یمن در ریاض را پذیرفته است».

پیش از آن ، نیروهای ائتلاف عربی یک منطقه مهم در عدن که به دست شورای انتقالی افتاده بود را هدف قرار داده و تهدید کرد چنانچه شورای انتقالی به دعوت صلح وگفت‌وگو پاسخ ندهد ائتلاف عربی به بمباران بقیه مواضع شورای انتقالی ادامه خواهد داد.

ائتلاف عربی اعلام کرد، به محض خروج نیروهای شورای انتقالی از مقرهای دولتی در عدن این تاسیسات تا برگزاری نشست در سعودی به دست نیروهای ائتلاف اداره خواهد شد.

روز گذشته خبرگزاری رویترز از یک منبع رسمی خبر داد که نیروهای جدایی طلب یمن جنوبی «شورای انتقالی» پس از سه روز درگیری با نیروهای دولتی در عدن مقر ریاست جمهوری دولت قانونی این کشور را تصرف کردند.

درگیری میان نیروهای شورای انتقالی (نیروهای جدایی طلب) و نیروهای دولتی از روز چهارشنبه آغاز شد. منابع پزشکی می گویند تاکنون بیش از 30 نفر در این درگیرها کشته شدند.