ادامه اعتصاب کارگران جنرا موتورز

ایلنا
به گزارش mcall، اعتصاب کارگران جنرال موتورز در آمریکا بر اساس تخمین‌ها حدود یک میلیارد دلار برای این شرکت هزینه دربردارد.

کارگران جنرال موتورز که عضو اتحادیه (UAW) هستند و تعداد آنها به ۴۹ هزار نفر می‌رسد، طی اعتصابی که از ۱۶ سپتامبر آغاز شده است. همچنین اعتصاب کارِ حدود ۶ هزار کارخانه Sialo مکزیکو را نیز تحت تاثیر تاثیر قرار داده است.

تاکنون مذاکرات بین اتحادیه UAW و کمپانی جنرال موتورز بی‌نتیجه بوده است. در بیانیه این اتحادیه آمده است: «ما به مذاکره و تبادل پیشنهادات ادامه می‌دهیم و متعهد به دستیابی به توافقی هستیم که آینده‌ای مناسب برای کارمندان و شرکت ما ایجاد کند.»

خاموشی کارخانه مکزیکو به این معنا است که جنرال موتورز هرگونه تجهیزات جدیدی از Chevrolet Silverado، از پرفروش‌ترین اتوموبیل‌های ایالات متحده آمریکا را از دست داده است. پیش از این جنرال موتورز به دلیل اعتصاب مجبور شد یک کارخانه موتور مکزیکی و یک کارخانه مونتاژ در کانادا را ببندد.

ضررهای جنرال موتورز هر هفته در حال افزایش است و با این حال اعتصاب ادامه دارد؛ به این کمپانی در هفته اول حدود ۴۸۰ میلیون دلار و در دوم ۵۷۵ میلیون دلار خسارت وارد شده است. این شرکت روزانه ۸۲ میلیون دلار از دست می‌دهد.

تخمین زده می‌شود سود جنرال موتورز در آمریکا در ازای هر کارگر بین سال‌های ۲۰۱۰ و ۲۰۱۸ ، ۴۰ درصد افزایش یافته و در سال گذشته به حدود ۹۴۰۹۷ رسیده باشد ولی سود بهره‌وری و عملیاتی هر کارگر، هر دو بین سال‌های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ کاهش یافته است.

طبق اطلاعات مرکز تحقیقات اتومبیل در میشیگان آمریکا، بهره‌وری در بخش اتومبیل آمریکا از سال ۲۰۱۳ رو به کاهش است. یک دلیل احتمالی برای این کاهش افزایش پیچیدگی خودروها بوده است.

نوامبر سال گذشته، مدیرعامل جنرال موتورز دستور کاهش ۱۵۰۰۰ نفر از نیروی کار جنرال موتورز را در آمریکای شمالی داد.

تمرکز کارگران UAW بر افزایش سهم کارگران از سود و کاهش فاصله دستمزد بین کارگران تمام وقت و پاره وقت در کارخانه‌های جنرال موتورز است.