تعطیلی بخش اعظم خطوط ریلی هنگ‌کنگ/ اعتراضات امروز هم ادامه دارند

ایسنا
پس از خشونت‌ها و درگیری‌های شبانه که نخستین هشدار از سوی ارتش چین را به همراه داشت، تنها بخشی از ایستگاه‌های متروی هنگ‌کنگ امروز دوشنبه فعالیت دارند و به زیرساخت‌های این شهر به شدت خسارت وارد شده است.

در اعتراضات ده‌ها هزار تن که روز یکشنبه با وجود ممنوعیت استفاده از ماسک و اعلام وضعیت اضطراری از سوی دولت این شهر برگزار شد، پلیس با پرتاب گاز اشک‌آور و باتوم اقدام به پراکنده کردن معترضانی کرد که کوکتل مولوتف پرتاب می‌کردند.

شماری از این معترضان تحت قوانین وضعیت اضطراری که از روز جمعه اجرایی شده، دستگیر شدند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، دولت هنگ‌کنگ امروز در بیانیه‌ای اعلام کرد: امنیت عمومی و نظم به خطر افتاده و وضعیت در سراسر شهر به شرایطی بسیار خطرناک نزدیک می‌شود.

معترضان امروز نیز برنامه‌هایی برای برگزاری تظاهرات در مناطق مختلف هنگ‌کنگ دارند.

شرکت حمل و نقل ریلی MTR نیز اظهار کرد، به دلیل "خرابکاری‌های جدی" بیشتر بخش‌های شبکه ریلی این شهر به طور موقت تعطیل هستند که ایستگاه‌ها و محلات شلوغی را نیز شامل می‌شود.

فعالیت این شبکه ریلی نیز در ساعت ۶ بعدازظهر به وقت محلی متوقف خواهد شد که حدود چهار ساعت زودتر از زمان معمول است. طبق بیانیه شرکت MTR این تعطیلی زودهنگام به منظور انجام تعمیرات صورت می‌گیرد.

فروشگاه‌ها و مغازه‌هایی که اکثرا در روز یکشنبه تعطیل بودند نیز امروز به فعالیت بازگشتند.

پایگاه ارتش چین در هنگ‌کنگ روز یکشنبه به معترضان هشدار داد که ممکن است به خاطر مزاحمت لیزری برای سربازخانه این پایگاه دستگیر شوند.