شناسایی افزون بر ۱۰ هزار مورد خشونت علیه زنان یمن در سال ۲۰۱۶

ایرنا
صندوق جمعیت سازمان ملل متحد (UNFPA) با اعلام اینکه درگیری ها در یمن موجب آسیب پذیر شدن زنان و دختران در برابر خشونت ها، بویژه خشونت های جنسی شده است، اعلام کرد: در همین زمینه افزون بر 10 هزار حمله خشونت آمیز شناسایی شده است.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، طبق بیانیه ای که این صندوق دیروز (دوشنبه) منتشر کرد، این خشونت ها اغلب شامل تجاوز به عنف، خشونت های خانوادگی، ازدواج اجباری دختران جوان و آزار جسمی و روانی علیه زنان و دختران بوده است.

صندوق جمعیت سازمان ملل متحد با اشاره به دومین سالگرد درگیری ها در یمن یادآوری کرد: در دو سال گذشته آمار خشونت های جنسی در یمن 63 درصد افزایش را نشان می دهد.

بر اساس این گزارش، آوارگی و نبود چارچوب های حمایتی، آسیب پذیری زنان و دختران را در برابر خشونت بشدت افزایش داده است و این در حالیست که پیش از جنگ نیز آنها شرایط خوبی در جامعه نداشتند.

در بیانیه این صندوق با اشاره به اینکه تعداد زیادی از مردم یمن نیاز به کمک های بشردوستانه دارند، آمده است: در این ارتباط 18 میلیون و 800 هزار تن نیازمند کمک و 10 میلیون و 300 هزار تن نیاز به حمایت های فوری دارند.