پاکستان رکورد بیشترین مبتلایان به کرونا را ثبت کرد

ایرنا
سیر صعودی تعداد بیماران کرونایی در پاکستان و فوت‌شدگان ناشی از این ویروس همچنان ادامه دارد درحالی که این کشور طی ۲۴ ساعت گذشته رکورد بیشترین آمار ابتلا به کووید-۱۹ را به ثبت رساند.

کووید-۱۹ یا همان ویروس کرونا هفتم اسفندماه گذشته توسط وزارت بهداشت پاکستان با شناسایی نخستین مورد در شهر "کراچی" اعلام شد و اکنون ۴۵ هزار و ۷۵۴ نفر به این ویروس مبتلا هستند.

به گزارش روز پنجشنبه ستاد عملیات و مدیریت مبارزه کرونا در پاکستان، تاکنون یک هزار و ۱۷ بیمار کرونایی نیز در شهرهای مختلف این کشور جان باخته‌اند.

پاکستان طی ۲۴ ساعت گذشته شاهد ثبت رکورد بیشترین مبتلایان به ویروس کرونا بود. وزارت بهداشت این کشور از ابتلای ۲ هزار و ۱۹۳ مورد جدید به ویروس کرونا طی یک روز گذشته خبر داد.

«عمران خان» نخست وزیر پاکستان ۱۸ اردیبهشت ماه دستور لغو مرحله به مرحله محدودیت‌های اعمالی در سراسر این کشور ناشی از شیوع ویروس کووید-۱۹ را صادر کرد و متعاقب آن فعالیت‌های اقتصادی، کسب و کار و فعالیت فروشندگان و برخی از مراکز داد و ستد که از سوی دولت مشخص شده است، آغاز شد.

در عین حال کارشناسان پاکستانی و رسانه‌های داخلی، طرح لغو محدودیت‌ها را برای کنترل شیوع کرونا بی‌فایده تعبیر کرده و نسبت به گسترش هرچه بیشتر این بیماری در میان مردم و افزایش آمار جان باختگان ابراز نگرانی می‌کنند.

آمار تارنمای وزارت بهداشت پاکستان‌ نشان می‌دهد که ۷۹ درصد عامل شیوع کرونا در این روزها را انتقال آن از یک فرد به فرد دیگر و ۲۱ درصد دیگر را آلودگی اتباع پاکستانی که از خارج برگشته بودند، تشکیل می‌دهد.

سازمان جهانی بهداشت اوایل اردیبهشت ماه هشدار داد که اگر اقدام های موثر در پاکستان برای مهار ویروس همه گیر کووید-۱۹ به کار گرفته نشود، احتمال افزایش شمار بیماران کرونایی در این کشور تا اواخر تیرماه (اواسط ژوئیه) به ۲۰۰ هزار نفر وجود دارد.