پرتغال؛ ابتکار زنانه در تولید شراب برای راهیابی به بازارهای جهانی

یورونیوز
چالش بسیار ویژه جزایر «مادیرا» در پرتغال در واقع یافتن مشتری های جدید برای محصولات تولیدی در خارج از کشوراست. ژوزه آنتونیو، ریاست بخش تعاونی کشاورزی «فونچال» را برعهده دارد. نهاد تحت ریاست او از پنج سال پیش اقدام به تولید یک نشان جدید تجاری از شراب در مادیرا کرده است. او در باره نحوه شکل گیری این پروژه زنانه می گوید: «با مطالعه بر روی بازار متوجه شدیم امکان تولید و عرضه نوعی شراب ویژه در مادیرا وجود دارد. برای اینکار سعی کردیم بر روی ظرافت زنان مادیرا حساب ویژه ای باز کنیم تا توجه مشتریان جوان و نیز زنان را جلب کنیم.»

حال ببینیم این نشان تجاری چگونه در خارج از کشور با موفقیت همراه شد.

شش زن ماهر در پشت جوانترین نشان تجاری شراب در مادیرا قرار دارند. این در واقع نخستین مورد پس از هشتاد سال استیلای مردان بر بازار تولید و مصرف شراب در این جزایر است. این نشان جدید تجاری با بهره بردن از ابتکار و خلاقیت و نیز تولید محصولی نو اقدام به جلب مشتری هدف کرده است.

سوزان پدرو، مسئول امور مالی در شرکت مادیرا وینتنرز Madeira Vintners می گوید: «ابتکار اصلی در واقع همان تیم پشت این پروژه است که انحصارا آنها را زنان تشکیل می دهند. میزان پایین الکل، انتخاب دستی خوشه های انگور و ترکیب گونه های مختلف کشت شده در جزیره پورتو سانتو از جمله دیگر ابتکارات به کار رفته است.»

تولیدات این پروژه باید حداقل سه سال از قدمتشان گذشته باشد تا بتوانند نام شراب مادیرا را بر روی خود حمل کنند. نخستین محصول این پروژه در سال ۲۰۱۶ به بازار عرضه شد و به لطف شبکه توزیع تعاونی کشاورزی فونچال موفق عمل کرد.

این نوشیدنی جدید بارها در مسابقات بین المللی مورد تقدیر قرار گرفت و در سال ۲۰۱۶ به محض تجاری شدن کنجکاوی گردشگران را برانگیخت. پروژه اینک مسیر موفقیت خود را بازیافته است.

سوزان پدرو در باره موفقیت تجاری این پروژه می گوید: «میزان فروش ما طی سالهای ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ به خصوص با توجه به افزایش تقاضا در آمریکا دوبرابر شد. امسال نخستین محصول پنج ساله خود را به بازار عرضه خواهیم کرد. این شراب هشتم مارس به مناسبت روز جهانی زن در بازار به فروش خواهد رسید.»

این پروژه ابتکاری که دو سوم آن از سوی صندوق های اروپایی تامین مالی مالی شده زمینه ایجاد شش فرصت شغلی تخصصی را فراهم کرده و چشم اندازهای جدیدی را نیز به روی صاحبان محلی صنعت شراب گشوده است؛ پروژه ای که در سال ۲۰۱۷ یکی از منتخبین بخش «حمایت از بعد بین المللی شرکت ها» در فستیوال «ترویج روحیه کارآفرینی» کمیسیون اروپا بود.

ژوژه آنتونیو در پاسخ به این سوال که گام بعدی برای این برند جدید چیست، می گوید: «نوآوری بیشتر، بازاریابی، فرهنگ و تاریخ سازی. این شراب مادیرا در پرتغال و خارج از کشور از بخت زیادی برای موفقیت نزد جوانان و مخاطبان زن برخوردار است.»

رئیس تعاونی کشاورزی فونچال همچنین در باره اولویت هایی که برای تکثیر و ترویج چنین پروژه ای باید مد نظر داشت، می گوید: «با وجود پروژه ای خوب، یک گروه با انگیزه و اعتقاد راسخ به کار و در صورت حمایت نهاد های محلی و ملی اگر نحوه استفاده از شبکه های اجتماعی را نیز بدانیم همه چیز ممکن است. برای پیروز شدن باید ایمان داشت.»