مهاجم چاقو به دست در گلاسکو با شلیک پلیس از پای درآمد

رادیو فردا
پلیس اسکاتلند اعلام کرد فرد مظنون به حمله با چاقو در یکی از هتل‌های گلاسگو با شلیک پلیس از پای درآمده است؛ هنوز هیچ مقام رسمی درباره احتمال تروریستی بودن این حمله اظهار نظری نکرده است.

پلیس اسکاتلند، در شمال بریتانیا، عصر جمعه ششم تیر اعلام کرد فردی چاقو به دست در یکی از هتل‌های گلاسگو، بزرگ‌ترین شهر اسکاتلند، به حاضران در هتل حمله کرده که شش زخمی برجای گذاشت و فرد مظنون نیز با شلیک پلیس کشته شد.

گزارش‌هایی نیز درباره جان باختن دست‌کم دو تن از زخمی‌ها منتشر شده اما مقام‌های رسمی هنوز این گزارش‌ها را تایید نکرده‌اند.

پلیس اسکاتلند در حساب توئیتری خود تنها تایید کرده فردی که پلیس به او شلیک کرد جان باخته و شش نفر زخمی نیز، از جمله یک مأمور پلیس، به بیمارستان منتقل شده‌اند.
پلیس اسکاتلند همچنین گفته است در حال حاضر منطقه‌ای که این هتل در آن واقع شده امن است و نیروهای ویژه در حال رسیدگی به موضوع هستند.
بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا، در توئیتی نوشت که از شنیدن خبر این حمله متأثر شده است. نیکولا استرجین، سروزیر اسکاتلند، نیز به ویژه از عملکرد پلیس و نیروی ویژه در این حادثه قدردانی کرد.

این حمله پنج روز پس از آن صورت گرفته که مهاجمی چاقو به دست در حومه لندن سه تن را کشت و سه نفر دیگر را زخمی کرد. پلیس آن حمله را تروریستی اعلام کرد.