نانسی پلوسی تهدید کرد که نمایندگان بدون ماسک را از ساختمان کنگره بیرون خواهد راند

بی بی سی
نانسی پلوسی، رئیس دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا ماسک زدن را برای همه اعضای این مجلس و کارمندان دفاتر آنها اجباری اعلام کرده و تهدید کرده که متخلفان را از ساختمان کنگره اخراج خواهد کرد. همزمان یک نماینده ایالت تگزاس که بارها از زدن ماسک امتناع و ضرورت آنها را زیر سوال برده بود، به کرونا مبتلا شده است.

تصمیم روز چهارشنبه، ۲۹ ژوئیه، خانم پلوسی ساعتی پس از آن اعلام شد که نتیجه تست لوئیس گوهمرت، نماینده جمهوری‌خواه از ایالت تگزاس مثبت اعلام شد.

قرار بود آقای گوهمرت با دونالد ترامپ که عازم تگزاس است همراه شود و به همین علت هم بنابر پروتکل کاخ سفید، از او تست کرونا گرفته شد.

او بارها زدن ماسک را غیرمفید دانسته بود و یک روز پیش از آن که نتیجه تست کرونا او معلوم شود در جلسه سوال از ویلیام بار، وزیر دادگستری، برای حدود ۵ ساعت بدون ماسک در داخل جلسه حضور یافت.

دستور خانم پلوسی شامل حال همه نمایندگان و کارمندان دفاتر آنها در داخل ساختمان کنگره می شود هر چند او گفته نمایندگان به هنگام سخنرانی یا رفتن پشت تریبون مجلس اجازه خواهند داشت که ماسک خود را بردارند.
آن طور که گزارش شده تاکنون ۱۰ عضو مجلس نمایندگان به ویروس جدید کرونا مبتلا شده اند که از این میان ۷ جمهوری خواه و ۳ نفر دموکرات هستند.

روز چهارشنبه، ۲۹ ژوئیه، شمار جان باختگان کرونا در آمریکا از ۱۵۰ هزار نفر فراتر رفت و شمار مبتلایان به این ویروس هم به ۴ میلیون و۴۲۵ هزار نفر رسید.