زنان سیاستمدار و روزنامه نگار هردقیقه ۲ توییت توهین آمیز دریافت می کنند

ایرنا
تارنمای شبکه آمریکایی ان بی سی امروز خبر داد که زنان روزنامه نگار و سیاستمدار در هر 30 ثانیه، یک توییت خصمانه یا توهین آمیز دریافت می کنند.

به گزارش تارنمای ان بی سی به نقل از نتایج پژوهش عفو بین الملل که سه شنبه (27 آذر) منتشر شد؛ نوشت که داوطلبان و شرکت نرم افزارهای هوش مصنوعی المنت ای آی (Element AI) با بررسی 288 هزار توییتی که در سال 2017 به 778 زن روزنامه نگار و سیاستمدار انگلیسی و آمریکایی ارسال شده بود، دریافتند که 7 درصد این توییت ها توهین آمیز و یا مسئله ساز بودند.

بر اساس این داده ها، این پژوهش نتیجه گرفت که 7 درصد از 14.5 میلیون توییتی که زنان دریافت کرده اند (1.1 میلیون توییت) و به عبارت دیگر هر 30 ثانیه یک توییت توهین آمیز، خصمانه یا آزاردهنده بوده است.

در بیانیه میلنا مارین (Milena Marin) مشاور ارشد پژوهش عفو بین الملل آمده است: ناتوانی توییتر در برخورد با این مشکل بدان معنا است که در ساکت ساختن اشخاصی که به حاشیه رانده شده اند، مشارکت دارد.

در این پژوهش، توییت هایی که بر اساس نژاد، جنسیت و سایر عوامل مروج خشونت و یا تهدید علیه مردم بودند، 'توهین آمیز' تعریف شده است. توییت های 'مسئله ساز' نیز توییت هایی هستند که به اندازه کمتری آزار دهنده و خصمانه باشند.

سیاستمداران مورد مطالعه در این پژوهش علایق سیاسی گوناگونی داشتند و روزنامه نگاران نیز در رسانه های مختلفی همچون دیلی میل، نیویورک تایمز، گاردین، سان و بریتبارت مشغول به کار بودند و تمامی آنها در یک سطح مورد آزار و توهین قرار گرفتند.