برنامه اعتراضی مایکل مور برای مراسم تحلیف ترامپ

ایسنا
مایکل مور، مستندساز مشهور آمریکایی که پیشتر پیروزی دونالد ترامپ را در انتخابات ریاست جمهوری این کشور پیش‌بینی کرده بود اکنون در تلاش است تا همزمان با مراسم تنفیذ ترامپ یک راهپیمایی اعتراضی گسترده راه بیندازد.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه ایندیپندنت، مایکل مور یکی از معدود افرادی بود که به درستی پیروزی ترامپ را پیش بینی کرده بود. در میان مدیران نظرسنجی‌ها، منتقدان رسانه‌ای و حتی برخی از اعضای حزب جمهوری خواه پیروزی ترامپ مساله‌ای فراتر از ممکن بود.

با این حال اکنون ترامپ به پیروزی رسیده است و این مستندساز چپ گرای سیاسی به وضوح اعلام کرده است که پیروزی ترامپ را نخواهد پذیرفت و آن را به تاریخ واگذار نخواهد کرد.

وی در تلاش است تا یک اعتراض ملی را رهبری کرده و مراسم تنفیذ رئیس جمهور منتخب آمریکا را برهم بزند.

مور در این باره گفت: اگر با برخی وقایع افتضاح در نهایت ترامپ پیروز شد و اکنون قرار است در 20 ژانویه سوگند یاد کند، من هم برای راه‌اندازی یک اعتراض ملی و برهم زدن صلح آمیز مراسم تنفیذ وی آنجا خواهم بود؛ فردی که تنها از سوی شورای الکترال انتخاب شده است.

این کارگردان آمریکایی ادامه داد: جلوگیری از وقوع این فاجعه به مداخله همه افراد نیاز دارد.

مور که خود پیروزی ترامپ را پیش بینی کرده بود اکنون می‌گوید: برایش پذیرفتن برگزاری تنفیذ ترامپ و ورود او به کاخ سفید احمقانه است.

وی همچنین خاطر نشان کرد که از جمله مسائلی که در طی این انتخابات همگی یاد گرفته‌اند این است که هیچ چیزی را که قرار است اتفاق بیفتد پیش خود فرض نکنند.

وی در این باره توضیح داد: اگر من سال گذشته به شما می گفتم که یک سوسیالیست نیمی از انتخابات اولیه دموکرات‌ها را پیروز می‌شد، به نظر هرکسی احمقانه می‌آمد. اگر به شما می‌گفتم که کاندیدایی که درباره تعرض‌های جنسی خود صحبت می‌کند راهش به پیروزی ختم می‌شود، شما هرگز با من مصاحبه نمی‌کردید.

مور در راستای راه‌اندازی تظاهرات ضد ترامپ خود کمپینی توئیتری به راه انداخته و امیدوار است میلیون ها تن را در این امر با خود همراه کند.

وی اخیرا ادعا کرده بود که ترامپ احتمالا استیضاح خواهد شد و یا اینکه قوانین زیادی را در دوران ریاست جمهوری خود نقض خواهد کرد.

انتهای پیام