تظاهرات همبستگی مردم اسرائیل با قربانی ۱۶ ساله تجاوز گروهی

دویچه وله
هزاران تن از شهروندان اسرائیل برای همبستگی با دختری که گفته می‌شود توسط ۳۰ مرد مورد تجاوز جنسی قرار گرفته به تظاهرات پرداختند. نخست‌وزیر اسرائیل در این رابطه از "جنایت علیه بشریت" سخن گفته است.

خبر تجاوز گروهی به دختری در شهر ساحلی "ایلات" اسرائیل موجب خشم و نفرت شهروندان این کشور شده است .

به گزارش خبرگزاری‌ها شامگاه پنچشنبه ۳۰ مرداد (۲۰ اوت) در بیش از ۳۰ منطقه اسرائیل هزاران نفر همبستگی خود را با قربانی تجاوز جنسی گروهی به نمایش گذاشتند.

تظاهرکنندگان علاوه بر سردادن شعارهایی مانند "تو تنها نیستی"، از مقامات قضایی خواستار اشد مجازات برای متجاوزان شدند.

در گزارش‌ها آمده است که ۳۰ مرد به یک دختر ۱۶ ساله تجاوز کرده‌اند. برخی رسانه‌ها به شرح جزییات این جنایت پرداخته و نوشته‌اند که مردها پشت در اتاق هتل صف کشیده و "منتظر نوبت" خود بوده‌اند.

این اتفاق در هتلی رخ داده که قربانی در آن اقامت داشته است.

"تایمز اسرائیل" به نقل از صاحب هتل نوشت، دوربین‌های مداربسته چنین صحنه‌ای را ضبط نکرده‌اند.

در این رابطه چند فرد مظنون دستگیر شده‌اند. به گفته سخنگوی پلیس، بازجویی از این افراد ادامه دارد.

بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل این حادثه را "جنایت علیه بشریت" خواند و خواستار مجازات شدید مجرمان شد.

به گزارش رسانه‌های اسرائیلی، قربانی تجاوز به پلیس گفته است، یکی از مردان روز بعد از جنایت با او تماس گرفته و مدعی شده که از صحنه تجاوز فیلم‌برداری کرده و می‌تواند کپی فیلم را برای او بفرستد.

از قرار معلوم، دختر ۱۶ ساله با یکی از دوستانش برای گذراندن تعطیلات به شهر ساحلی رفته است. به گفته دوست همراهش، قربانی تجاوز پیش‌تر با یکی از مردان متجاوز مشاجره لفظی داشته است.

یک وکیل زن که وکالت یکی از متهمان را به‌عهده گرفته مدعی شده که قربانی، خود متجاوزان را برای رابطه جنسی با خودش دعوت کرده است!