نمایشگاه لوور در تهران ۵۰ روز دیگر تمدید شد اما در مشهد برگزار نمی‌شود

رادیوزمانه
در حالی‌که محمدرضا کارگر، مدیرکل موزه‌ها و اموال منقول تاریخی گفته بود نمایشگاه لوور در تهران تمدید نمی‌شود، محمدحسن طالبیان، معاون سازمان میراث فرهنگی اعلام کرد که این نمایشگاه در موزه ملی ایران تا ۸ مرداد / ۳۰ ژوئیه امسال تمدید می‌شود.

طالبیان دلیل این تمدید را استقبال کم‌نظیر بازدیدکنندگان دانست. تمدید نمایشگاه «لوور در تهران» با توافق رسمی ژاک لوک مارتینز، رئیس کل موزه لوور انجام گرفته است. با این حال پس از پایان مدت‌زمان مشخص شده، آثار این نمایشگاه در موزه خراسان بزرگ در مشهد به‌نمایش گذاشته نخواهد شد. دلیل این موضوع نیز «عدم همراهی مؤسسات بیمه‌ای» عنوان شده است.

نمایشگاه «لوور در تهران» قرار بود از ۵ مارس (۱۴ اسفند ۱۳۹۶) تا ۸ ژوئن (۱۸ خرداد ۱۳۹۷) در موزه ملی ایران برپا شود و بعد به مشهد برود.

این نخستین نمایشگاه آثار تاریخی موزه لوور در ایران است. در این نمایشگاه ۵۶ اثر جهانی از بخش‌های مختلف موزه لوور به نمایش گذاشته شده تا از این طریق مردم ایران با این موزه آشنا شوند. نمایشگاه «لوور در تهران» تاریخچه مجموعه موزه‌های لوور، از زمان تأسیس آن در سال ۱۷۹۳ تا تاریخ معاصر را نشان می‌دهد.