شعله پاکروان مادر ریحانه جباری خطاب به ظریف: نامتان همچون لکه ننگی در تاریخ ایران خواهد ماند


سه شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۷ -۲۶ فوریه ۲۰۱۹

اقای ظریف!
یادتان هست سال نود و سه از مذاکره با کاترین اشتون به ایران بازگشتید و گفتید تکلیف ریحانه را زود روشن کنید یا ازاد کنید یا بکشید چون در هر مذاکره ای باید در باره او توضیح دهیم؟
چهار سال و نیم قبل بود. او را کشتند و شما با خیال راحت مذاکراتتان کردید. در حالیکه دل من و خانواده ام خون شد.بر ما قرنها گذشت, بر شما چشم بهم زدنی . به همین سرعت زمان خواهد گذشت و خواهید مرد. انگاه باید رو در روی ریحانه و هزاران نفر که در دوران وزارت شما اعدام شدند بایستید و محاکمه شوید. انهم در پیشگاه خداوند. در انروز باید بگویید چرا بر جنایت و اعدام سرپوش می گذاشتید؟
پروفسور حقوق بشر!
دستتان بوی خون می دهد. پیشنهاد می کنم اکنون که بیکار شده اید مکبث اثر ویلیام شکسپیر را بخوانید. لیدی مکبث هم مثل شما برای حفظ قدرت شریک کشتار شد. اما دستهایش چنان بوی خون گرفت که هر چه می شست پاک نمی شد. لیدی مکبث بدعاقبت شد. درست مثل شما و یارانتان در حلقه قدرت که تا توانستید خون جوانان مردم را ریختید. قبرستانها را اباد کردید و خانه های مردم را خراب .
حتما همکارانتان برایتان مجالس تودیع برگزار خواهند کرد . اما من به نمایندگی از خانواده های داغداری که به من وکالت داده اند می گویم لعنت ابدی بر شما. امیدوارم تا لحظه مرگتان در کابوس هزاران چوبه دار که در سایه لبخند وقیح شما برپا شد دست و پا بزنید . چشمهایتان مثل چشمهای مادر شهرام احمدی پر از اشک و خون باشد. مثل چینی و صدیقه که شوهران و هر پنج پسرشان اعدام شدند مات و مبهوت و حیران بمانید. ارزو میکنم مثل مادر رامین حسین پناهی بال بال بزنید. مثل مادر زانیار مرادی غرق حسرت شوید. مثل فرزندان محمد ثلاث , همان درویش بیگناه , بی پناه شوید. مثل من, مادر ریحانه , همه امیدتان را به خاک سرد بسپارید.
اقای وزیر سابق!
دستهایتان بوی خون می دهد. هر چقدر در اب بشویید پاک نخواهد شد . شاید بد نباشد نگاهی هم به کتاب دکتر فاستوس بیندازید. او روح خود را به شیطان فروخت تا به جایش کرسی دنیا را تصاحب کند. به چشم بهم زدنی به همین نقطه رسید که اکنون شما رسیده اید. هر چه کرد ابراز پشیمانی کند نشد که نشد. شوخی نیست. خون جوشان سیاوشان سخت دامنگیر است. خیال میکنید با دو خط نامه و پوزش میتوانید شانه از بار مسئولیت خالی کنید؟ ملک ری به شما وفا نکرد . همچنان که به شاهان و صدراعظم های گذشته وفا نکرد. زمان می گذرد و اسیابهایی که شمایان از خون فرزندان مردم به گردش دراورده بودید بی حرکت می شوند. درست مثل سانتریفیوژهایی که شما با ریختن خون کسانی همچون دختر بی پناه من می چرخاندید و با ریختن خون سینا قنبریها و سارو قهرمانی ها بی حرکتشان کردید.
اکنون کتاب صدارت شما بسته شده و نامتان همچون لکه ننگی در تاریخ ایران خواهد ماند. بروید به جهنم. سنگ سیاه نفرین هزاران مادر پشت سر شما و یارانتان .

شعله پاکروان مادر ریحانه جباری

@REYHANFND