جمعی از اهالی حرفه هنر و ادبیات از دو هنرمند ایتالیایی خواستند برنامه های خود را در جشنواره تئاتر فجر لغو کنتذ

(تیتر از جنگ خبر)
رادیوفردا
جمعی از هنرمندان و نویسندگان ایرانی در نامه‌ای به دو هنرمند ایتالیایی، از آنها خواستند تا برنامه‌های خود را برای جشنواره تئاتر فجر در ایران لغو کرده و از «مردم سوگوار» ایران حمایت کنند که «همچنان برای گرفتن حق خود مبارزه می‌کنند».

خطاب نامه این هنرمندان و نویسندگان به رومئو کاستالوچی و یوجینو باربا است که گفته می‌شود با دو نمایش در جشنواره تئاتر فجر امسال حاضر خواهند بود.

در این نامه با اشاره به اعتراض‌های هفته آخر آبان در ایران که صدها کشته برجای گذاشت، تاکید شده که «قتل‌عام مردم توسط رژیم اسلامی همچنان ادامه دارد. در این موقعیت دهشتناک، برگزاری فستیوال تئاتر و فیلم با دعوت از هنرمندان حرفه‌ای غربی فقط پرده ای‌است برای پوشاندن این‌همه جنایت».

به گفته این هنرمندان و نویسندگان ایرانی، جشنواره تئاتر و فیلم فجر تهران «هیچ ربطی» به مردم ایران ندارد و «فقط جشن‌هایی برای فریب غربی‌هاست و حضور شما در آن به معنی همکاری با رژیم جمهوری اسلامی برای تحقق این فریب است و پولی که بابت این حضور به شما پرداخت می‌شود پول دزدیده شده از بچه‌های گرسنه آن سرزمین است».

آنها در نامه خود از این دو هنرمند ایتالیایی خواسته‌اند که «به جای حضور در این جشن‌ها که حمایت آشکار از جنایت‌های رژیم ایران است، از مردم سوگوار آن کشور حمایت کنید که همچنان برای گرفتن حق خود مبارزه می‌کنند».

سوسن فرخ‌نیا، پرویز صیاد، نیلوفر بیضایی، ناصر رحمانی‌نژاد، اسماعیل خویی، فرج سرکوهی، نسیم خاکسار، ناصر زراعتی، فریدون تنکابنی، اکبر معصوم‌بیگی، منوچهر دقتی، اسد سیف، و قاضی ربیحاوی از امضاءکنندگان این نامه هستند.