خیز بلند «آمازون» برای رقابت در یک بازار دیگر؛ فعالیت داروخانه اینترنتی این غول تجارت آنلاین آغاز شد

صدای آمریکا
پنجشنبه 29 آبان 1399- November 11. 2020

فروشگاه عظیم اینترنتی «آمازون» با رونمایی از داروخانه آنلاین خود در آمریکا، رسماً وارد این عرصه تجاری شد.

به گزارش خبرگزاری «آسوشیتدپرس»، از این پس مشتریان می‌توانند با مراجعه به تارنمای آمازون دارو یا نسخه‌های پزشکی خود را سفارش دهند و پس از چند روز در منزل تحویل بگیرند.

تأثیر بالقوه ورود آمازون‌ به بازار دارویی آمریکا به سرعت نمایان شد ‌و پیش از آغاز معاملات تجاری بازار بورس در سه شنبه، ارزش سهام شرکت «سی‌وی‌اس» نزدیک به ۹ درصد، و شرکت‌های «وال‌‌گرینز»، و « رایت اید» بیش از ده درصد سقوط کرد.

به این ترتیب این شرکت‌ها که سال‌ها فروشندگان عمده دارویی آمریکا بودند، حالا با رقیب بزرگی به نام آمازون در این عرصه مواجه هستند.

اکثر فروشگاه‌های زنجیره‌ای بزرگ آمریکا، داروخانه نیز دارند و حساب ویژه‌ای روی خریداران دارو باز کردند؛ خریدارانی که هنگام دریافت سفارش‌های‌شان، مواد غذایی، شامپو، و اقلام دیگری نیز در فروشگاه خریداری می‌کنند.

این فروشگاه‌ها اکرچه خدمات خود را به صورت اینترنتی نیز ارائه می‌دهند، ولی آمازون از توانایی بسیار بیشتری در این زمینه برخوردار است و فروشگاه اینترنتی بزرگ‌تری محسوب می‌شود.

آمازون از روز سه شنبه در آمریکا، به ارائه دارو، نسخه‌های پزشکی معمول، و اقلامی مانند کرم، قرص، و یا انسولین به مشتریان می‌پردازد.

خریداران باید در تارنمای آمازون پروفایل یا پرونده دارویی برای خود تنظیم کنند و از پزشکان‌‌شان بخواهند که نسخه‌‌ها را به این سایت بفرستند.

هرچند این شرکت داروهایی که ممکن است مورد سوءاستفاده قرار بگیرد، از جمله بسیاری از داروهای اعتیاد‌آور، را برای مشتریان ارسال نخواهد کرد.

این فروشگاه اینترنتی، اکثر بیمه‌های درمانی را می‌پذیرد، و برای مشترکان خود، که با پرداخت آبونمان ماهانه از سرویس ویژه «پرایم» استفاده می‌کنند و بیمه ندارند، نیز تخفیف‌هایی قایل می‌شود.

افزون بر این، مشتریان می‌توانند از طریق آمازون، همچنان از پنجاه هزار داروخانه دیگر مانند «کاستکو»، «سی‌وی‌اس»، «وال‌‌گرینز»، و «والمارت» خرید کنند و تخفیف بگیرند.